Menu

DTM pozostaje na torze Nurburgring na kolejne lata

Nurburgring

Seria DTM pozostaje na kolejne lata na torze Nurburgring, poinformowali przedstawiciele niemieckiej serii samochodów turystycznych.

Nowy kontrakt, pomiędzy właścicielami legendarnego niemieckiego toru a promotorem DTM ITR, będzie obowiązywał do sezonu 2017, czyli przez kolejne dwa lata. Od swojego debiutu w 1984 roku, seria DTM rywalizowała w 69 wyścigach na torze Nurburgring.

Kolejna rywalizacja na niemieckim obiekcie kierowców DTM odbędzie się 25-27 września. W 15 i 16 rundzie sezonu producenci samochodów premium – Audi, BMW i Mercedes-Benz, po raz kolejny będą musieli sprostać wyzwaniom, jakie na nich czyhają.

Na torze Nurburgring serii DTM nadal towarzyszyć będą Mistrzostwa Europy Formuły 3 FIA, Niemiecka Porsche Carrera Cup i Audi Sport TT Cup, w której rywalizują młodzi adepci starający się pokazać swoje umiejętności przed szerszą publicznością, której nie brakuje podczas rund DTM.

Nurburgring jest - jak by tak rzecz – matką wszystkich niemieckich torów wyścigowych i jest obecna na stałe w kalendarzu DTM od powstania serii – powiedział szef ITR, Hans Werner Aufrecht, komentując nowy kontrakt z torem Nurburgring.

To musi być kontynuowane w przyszłości, a teraz zostało sfinalizowane dwuletnim kontraktem. ITR i tor Nurbugring chcą wspólnie pracować nad sukcesem serii DTM.

Prezes CNG, Carsten Schumacher dodał: DTM jest zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem sezonu na torze Nurburgring. Kontrakt obowiązujący do 2017 roku włącznie to kamień milowy dla przyszłości obiektu. Cieszymy się na dalszą owocną współpracę z ITR. Chcemy wspólnie pracować nad przyciągnięciem jeszcze większych tłumów na wyścigi serii DTM na torze Nurburgring.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE