Menu

Marco Wittmann z pole position do pierwszego wyścigu na Moscow Raceway

Marco Wittmann / BMW

Broniący mistrzowskiego tytułu, Marco Wittmann, wywalczył pole position do pierwszego wyścigu na torze Moscow Raceway.

Od początku dwudziestominutowej sesji kwalifikacyjnej bardzo dobre tempo prezentowali kierowcy BMW. Timo Glock po pierwszych szybkich okrążeniach plasował się na pierwszej lokacie z rezultatem 1:29.003, wyprzedzając drugiego Bruno Spenglera i trzeciego Marco Wittmanna.

Szybkim tempem popisali się również Mattias Ekstrom i Miguel Molina, którzy zdołali wskoczyć do czołowej trójki, rozdzielając kierowców BMW.

Po krótkiej przerwie na zmianę opon, kierowcy powrócili na tor Moscow Raceway. Na pięć minut przed końcem na pierwszą lokatę wskoczył Jamie Green, jednak bardzo szybko na prowadzeniu zmienił go Marco Wittmann, który pokonał rosyjski obiekt o dwie dziesiąte sekundy szybciej ustanawiając rezultat na poziomie 1:28.810.

Mimo słabego początku dla Mercedesa, bardzo dobrym okrążeniem na koniec sesji popisał się Pascal Wehrlein, który zdołał awansować na drugą pozycję i do sobotniego wyścigu wystartuje z pierwszej linii z Marco Wittmannem.

Tuż za czołową dwójką uplasowali się Jamie Green i Timo Glock tuż przed debiutantem Tomem Blomqvistem i Mattiasem Ekstromem, liderem klasyfikacji kierowców.

Siódma i ósma lokata przypadła Spenglerowi i Molinie, natomiast pierwszą dziesiątkę zamknęli Daniel Juncadella i Nico Muller.

Debiutujący w serii DTM, Antonio Giovinazzi, który zastępuje w Rosji zawieszone Timo Scheidera z Audi, osiągnął dziewiętnasty czas, tracąc do najszybszego Wittmanna siedem dziesiątych.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE