Menu

Pascal Wehrlein wygrywa na Moscow Raceway

Pascal Wehrlein / gooix Mercedes-AMG C 63 DTM

Kierowca Mercedesa zwyciężył w pierwszym wyścigu DTM, pokonując obrońcę tytułu Marco Wittmana. Trzeci na linii mety był Jamie Green.

Wyścig rozpoczął się dość dramatycznie, kiedy to startujący z ósmego pola Miguel Molina zrównał się ze słabo startującym Blomqvistem, ale w pierwszym zakręcie stracił trakcję, obrócił swój samochód i uderzył w nadjeżdżającego Vietorisa.

Już po chwili, w siódmym zakręcie toru, doszło do kontaktu pomiędzy Timo Glockiem a Mathiasem Ekstromem. Kierowca BMW bronił się przed Szwedem, który zaatakował od wewnętrznej, co zakończyło się kolizją obu zawodników. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Układ czołówki był następujący: Wittmann, Wehrlein, Spengler, Green.

Po zjechaniu samochodu bezpieczeństwa czołówka ruszyła bez większych przetasowań. Na dwa okrążenia przed końcem kierowca Mercedesa próbował wyprzedzić BMW z numerem 1 po zewnętrznej w ostatnim zakręcie, jednak Wittmann skutecznie odpierał ataki.

Na przedostatnim okrążeniu Wehrleinowi udało się jednak wyprzedzić. Tym razem po wewnętrznej.

Niemniej jednak już na ostatnim okrążeniu obrońca tytułu musiał walczyć z atakującym zaciekle Greenem, który w ostatnim zakręcie wyścigu przegrał ze Spenglerem. Tuż za Brytyjczykiem uplasował się Dani Juncadella. Zastępujący pauzującego Timo Scheidera, Antonio Giovinazzi, zakończył wyścig na dziewiętnastym miejscu, jako ostatni sklasyfikowany kierowca.

Image © Daimler AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE