Menu

Mike Rockenfeller z pierwszego pola do drugiego wyścigu na torze Moscow Raceway

Mike Rockenfeller / Audi

Mike Rockenfeller wywalczył pole position do drugiego wyścigu DTM na torze Moscow Raceway, pokonując Mattiasa Ekstroma i Bruno Spenglera, który na trzecią lokatę wskoczył w ostatnich sekundach sesji.

Od pierwszych minut drugiej sesji kwalifikacyjnej bardzo dobre tempo prezentował Mattias Ekstrom, który prowadził po pierwszych szybkich okrążeniach tuż przed Marco Wittmannem z BMW.

Szwed nie zdołał jednak utrzymać swojej pierwszej lokaty, a to za sprawą Mike’a Rockenfellera, który na dwa i pół minuty przed końcem wyprzedził Ekstroma o zaledwie 0.038 sekundy i utrzymał pierwsza lokatę aż do zakończenia sesji.

Dobre czasy okrążeń padły łupem także Jamie Green’a i Nico Mullera, który plasowali się odpowiednio na trzeciej i czwartej lokacie, jednak Bruno Spengler i Maxime Martin zdołali poprawić swoje wcześniejsze rezultaty i wskoczyć tuż przed kierowców Audi zajmując ostatecznie trzecią i czwartą pozycję.

Mimo świetnego tempa Mattias Ekstrom nie utrzyma jednak drugiej lokaty startowej. Szwed po wczorajszym incydencie z Timo Glockiem otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie, co spowoduje, że niedzielną rywalizację rozpocznie piąty - za Spenglerem, Martinem i Greenem.

Szóstą lokatę wywalczył Muller tuż przed Garym Paffettem, który okazał się najszybszym kierowcą Mercedesa.

Ósma lokata przypadła dla Toma Blomqvista, który we wcześniejszej fazie kwalifikacji wpadł w poślizg i o mały włos nie zderzył się z Martinem Tomczykiem. Kierowca BMW zdołał jednak wyjść cało z opresji i powrócić na tor.

Czołową dziesiątkę uzupełnili kierowcy BMW. Na dziewiątej pozycji uplasował się Augusto Farfus, natomiast tuż za nim Marco Wittmann.

Zwycięzca sobotniego wyścigu, Pascal Wehrlein, zanotował jedenasty rezultat.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE