Menu

Mercedes zaprezentował samochód DTM na sezon 2016

Mercedes DTM 2016

Zespół Mercedes zaprezentował samochód DTM na sezon 2016 przed oficjalnym pokazem na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie.

Konstrukcję samochodu AMG C 63 Coupe można było zobaczyć już w zeszłym tygodniu, lecz wreszcie zespół zdecydował się zaprezentować nadwozie w pełnym wydanie, w jakim będą rywalizowali kierowcy w przyszłym sezonie.

Samochód DTM ponownie opiera swoją konstrukcję i wskazówki technologiczne z linii AMG nowej C-klasy Coupe – powiedział Ulrich Fritz, szef DTM Mercedesa.

Ze względu na przepisy, samochód nie przeszedł jednak bardzo mocnych zmian.

Przepisy poważnie ograniczają miejsca, które mogą być rozwijane, więc duża liczba komponentów została zaczerpnięta z jego sprawdzonego poprzednika.

Oczywiście, w DTM, dążymy do ciągłej optymalizacji całego pakiety, a tym samym pojazd przechodzi przez różne procesy rozwojowy i etapy w trakcie całego cyklu, ponieważ jest to konieczne.

Nowy Mercedes DTM na sezon 2016 będzie wykorzystywany tylko przez jeden sezon, a to za sprawą nowych regulacji technicznych ‘Class 1’, które będą obowiązywać od sezonu 2017 i wprowadzą szereg zmian.

Mercedes DTM 2016
Image © Daimler AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE