Menu

Timo Glock odnosi zwycięstwo w sobotnim wyścigu na Oschersleben

Timo Glock / BMW

Podczas sobotnich zmagań na torze Oschersleben Timo Glock wywalczył swoje drugie zwycięstwo w karierze DTM. Na podium pierwszego wyścigu tego weekendu stanęło aż trzech kierowców BMW.

Na taki oto wynik duży wpływ miały liczne incydenty na torze. Mike Rockenfeller doprowadził do kontaktu z Jamiem Greenem, podobnie jak Robert Wickens z Nico Mullerem. Zarówno Green, jak i Muller obrócili się na torze, a w zamieszanie zostali włączeni także Edoardo Mortara i Gary Paffett.

Oczywiście nie mogło obyć się bez kilku wyjazdów samochodu bezpieczeństwa, natomiast w dalszej części rywalizacji wspomnianych sześciu kierowców musiało wycofać się z wyścigu ze względu na uszkodzenia samochodów.

Glock doskonale wykorzystał tę sytuację i wywalczone w kwalifikacjach pole position zamienił zwycięstwo, nie oddając prowadzenia po każdej neutralizacji.

Linię mety przekroczył z przewagą 1.876 sekundy nad drugim Bruno Spenglerem. Podium uzupełnił Antonio Felix da Costa, który po drugim restarcie stracił pozycję na rzecz Spenglera.

Po niezbyt udanym starcie Augusto Farfus spadł na czwartą lokatę, a za nim finiszował najwyżej sklasyfikowany kierowca spoza ekipy BMW – Pascal Wehrlein, reprezentujący zespół Mercedes HWA.

Wehrlein utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej przed Mattiasem Ektromem, który w sobotnim wyścigu zajął zaledwie 14. pozycję.

Pierwszą dziesiątkę sobotnich zmagań uzupełnili kolejni trzej kierowcy BMW: Marco Wittmann, Tom Blomqvist i Martin Tomczyk, a zamknęli ją Miguel Molina (Audi Abt) i Daniel Juncadella (Mercedes Mucke).

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE