Menu

Augusto Farfus zdobywa pole position do niedzielnego wyścigu na torze Oschersleben

Augusto Farfus / BMW

Augusto Farfus z BMW wywalczył pierwsze pole startowe do niedzielnego wyścigu na torze Oschersleben.

Brazylijczyk swoje najszybsze pomiarowe okrążenie pokonał w ostatnich sekundach sesji wykręcając rezultat na poziomie 1:20.632, co dało mu drugie pole position w obecnym sezonie wyścigowym.

Obok Farfusa z pierwszej linii wystartuje, debiutujący w tym sezonie w DTM, Tom Blomqvist, który do Brazylijczyka stracił jedynie 0.019 sekundy, kontynuując tym samym swój najlepszy weekend.

Trzecia lokata padła łupem lidera klasyfikacji kierowców, Pascala Wehrleina, który zakończył niedzielną sesję kwalifikacyjną przed Antonio Felixem da Costą, Paulem di Restą i Marco Wittmannem, który zamknął czołową szóstkę.

Zwycięzca sobotniego wyścigu na torze Oschersleben, Timo Glock, zakończył niedzielną sesję na siódmym miejscu tracąc do najszybszego Farfusa 0.111 sekundy.

Christian Vietoris z Mercedesa zanotował ósmy czas przed pierwszym kierowcą Audi Miguelem Moliną, natomiast pierwszą dziesiątkę uzupełnił Bruno Spengler z BMW.

Drugim najszybszym kierowcą Audi w sesji był Mike Rockenfeller, który wywalczył trzynaste pole startowe, jednak kara cofnięcia o trzy lokaty, pozwoli wystartować mu do godzinnego wyścigu z szesnastego pola.

Słabe kwalifikacje, po raz kolejny w ten weekend, zanotował Mattias Ekstrom, który wystartuje dopiero z osiemnastej pozycji.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE