Menu

Lucas Auer z pole position do sobotniego wyścigu na torze Nurburgring

Lucas Auer / Mercedes

Debiutant DTM, Lucas Auer z Mercedesa, wywalczył pierwsze w karierze pole position do sobotniego wyścigu na torze Nurburgring.

Kilka minut po rozpoczęciu sesji, Paul di Resta z Mercedesa, stracił panowanie nad swoim samochodem i z impetem uderzył w bariery toru Nurburgring uszkadzając lewy tył swojego auta. Szkot zdołał powrócić do swoich mechaników, jednak nie powrócił już na tor.

Po kilku chwilach swoją przygodę z sobotnią sesją kwalifikacyjną zakończył również Adrien Tambay, który także nie opanował swojego auta i czołowo zderzył się z barierą niemieckiego obiektu, uszkadzając przód swojego auta.

Oba wypadki na torze spowodowały zawieszenie sesji na 10 minut i wywieszenie czerwonej flagi.

Po wznowieniu kwalifikacji Auer był jednym kierowcą, który w ostatnich minutach sesji zdołał poprawić swój czas, który wyniósł 1:21.915 i pozwolił o 0.084 sekundy wyprzedzić drugiego w zestawieniu Maxime Martina z BMW.

Lider klasyfikacji kierowców Pascal Wehrlein z Mercedesa, uzyskał trzeci czas 1:22.030 i do najszybszego Auera stracił 0.115 sekundy, wyprzedzając tym samym czwartego Bruno Spenglera (+0.117) i zamykającego pierwszą piątkę Edoardo Mortarę, który najszybsze okrążenie pokonał w czasie 1:22.068.

Na kolejnych pozycjach znaleźli się Maximilian Gotz z Mercedesa, Jamie Green, Mike Rockenfeller, obaj kierowcy z Audi oraz Daniel Juncadella i Miguel Molina, który zamknął czołową dziesiątkę.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE