Menu

Maxime Martin z pole position do pierwszego wyścigu DTM na torze Hockenheim

Maxime Martin / BMW

Maxime Martin wywalczył pierwszą lokatę startową do sobotniego wyścigu DTM na torze Hockenheim. Tuż za Belgiem uplasowali się dwaj kierowcy Audi - Timo Scheider i Miguel Molina.

Jako pierwszy na swoje pomiarowe okrążenie, na torze Hockenheim, pojawił się Augusto Farfus, który wykręcił czas 1:33.126 i znalazł się na pierwszej pozycji przed kolejnymi kierowcami kończącymi swoje pomiarowe kółka.

Bardzo szybko Brazylijczyka wyprzedzili jednak kierowcy BMW, Maxime Martin i Tom Blomqvist, jednak po krótkiej chwili w pierwszej piątce pojawili się także zawodnicy Audi i Mercedesa z Paulem Di Restą na czele, który zanotował rezultat w postaci 1:32.766.

Po kilku minutach na torze pojawił się także lider klasyfikacji kierowców Pascal Wehrlein, który nie popisał się pierwszym dobrym okrążeniem, które pozwoliło mu zająć dopiero piętnastą lokatę. Podopieczny Mercedesa już na kolejnym okrążeniu awansował do czołowej dziesiątki z czasem 1:33.038, co dawało mu na chwilę obecną siódmą lokatę.

Dobry czas uzyskał także, walczący o mistrzowski tytuł, Mattias Ekstrom, który po swoim szybkim kółku znalazł się przed Wehrleinem z rezultatem 1:32.948, a już na kolejnym kółku awansował na trzecią lokatę (1:32.844) tuż za Paula Di Restę i Miguela Molinę, którzy plasowali się na dwóch pierwszych pozycjach. Hiszpan z Audi nie dał jednak za wygraną i awansował na pierwszą lokatę z czasem 1:32.726, wyprzedzając Brytyjczyka jedynie o 0.040 sekundy.

Na pięć minut przed zakończeniem sesji najszybszym czasem popisał się Maxime Martin z BMW, który zdołał wyprzedzić Molinę o 0.089 sekundy, wykręcając czas 1:32.637, co pozwoliło mu utrzymać pierwsza lokatę do zakończenia sesji. Dobre tempo w ostatnich minutach zaprezentował także Timo Scheider, który wskoczył na drugą lokatę tuż za Martina ze stratą 0.074 sekundy, wyprzedzając tym samym Molinę o jedyne 0.015 sekundy.

Początkowe tempo Paula di Resty okazało się wystarczające, aby utrzymać się w pierwszej piątce, plasując go ostatecznie na czwartej lokacie tuż przed Jamie Greenem (1:32.790), który awansował na piąte miejsce w ostatnich sekundach kwalifikacji.

Szósta lokata przypadła Mike’owi Rockenfellerowi, który w początkowych minutach nie uzyskiwał dobrych czasów, jednak ostatnie minuty pozwoliły mu znaleźć się za czołową piątką.

Tuż za Rockenfellerem uplasował się ostatecznie Mattias Ekstrom wyprzedzając Toma Blomqvista, Edoardo Mortarę i Lucasa Auera, który zamknął czołową dziesiątkę.

Lider klasyfikacji generalnej, Pascal Wehrlein, zakończył sobotnie kwalifikacje dopiero na trzynastej lokacie, nie poprawiając ostatecznie swojego czasu, co dało mu stratę 0.255 sekundy do najszybszego Maxime Martina.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE