Menu

Magnussen przetestuje Mercedesa C63 DTM na torze Jerez

Kevin Magnussen

Były kierowca Formuły 1 Kevin Magnussen i rywalizujący w tym sezonie w serii GP2 Raffaele Marciello, są wśród sześciu kierowców, którzy wezmą udział w testach DTM dla młodych kierowców na torze w Jerez de la Frontera.

Duńczyk po zakończeniu współpracy z zespołem McLaren, wziął udział w testach w prototypie LMP1 Porsche 919 Hybrid, w których wykazał się bardzo dobrym tempem, jednak niemiecki konstruktor potwierdził niezmieniony skład kierowców na sezon 2016 i udział jedynie dwóch aut podczas przyszłorocznego Le Mans, co zaprzepaściło udział Duńczyka w legendarnym wyścigu.

Magnussen weźmie jednak udział w testach dla młodych kierowców DTM w Mercedesie C63 DTM na torze Jerez, wraz z kierowcą GP2 Raffaelem Marciello oraz Maro Engelem, Jazemanem Jaafarem, Mikkelem Jensenem i Marvinem Kirchhoferem.

Dla Engela, zwycięzcy Pucharu Świata FIA GT w Makao w tym roku, nie będzie to pierwsza przygoda z maszyną Mercedesa w DTM, jako że był częścią niemieckiej rodziny w latach 2008-2011.

Powiązanie z Mercedesem ma również Jazeman Jaafar, startujący w tym roku w serii Formuła Renault 3.5, którego wspiera firma Petronas, natomiast Jensen i Kirchhofer to kierowcy rywalizujący odpowiednio w Europejskiej Formule 3 i GP3.

W samochodzie Mercedesa w poniedziałek, tuż przed rozpoczynającymi się testami we wtorek, zasiądą Sebastian Asch i Luca Ludwig, w nagrodę za zwycięstwo w serii ADAC GT Masters.

Image © McLaren

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE