Menu

BMW potwierdza skład kierowców na sezon DTM 2016

BMW

Mistrz klasyfikacji konstruktorów serii DTM, BMW, potwierdziło niezmieniony skład na rozpoczynający się w maju przyszłego roku sezon 2016.

Barw BMW w przyszłorocznej rywalizacji bronić będą niezmiennie - Martin Tomczyk, Bruno Spengler i Marco Wittmann, mistrzowie serii z lat 2011, 2012 i 2014, były kierowca Formuły 1 Timo Glock oraz zwycięzcy wyścigów DTM - Maxime Martin, Antonio Felix da Costa, Augusto Farfus i Tom Blomqvist, którzy znajdą się w zespołach RMG, MTEK, RBM i Schnitzer.

Teraz, w naszym piątym sezonie w DTM, od powrotu do serii, stawiamy na wiarę w niezmieniony skład kierowców i zespołów - powiedział szef sportów motorowych w BMW, Jens Marquardt.

‚Nigdy nie zmieniaj zwycięskiego składu’ to nasze motto na rok 2016, gdzie chcemy osiągnąć więcej zwycięstw i tytułów - dodał.

Ogłoszenie kierowców przez markę BMW oznacza, że dwóch z trzech konstruktorów rywalizujących w serii DTM zdecydowało się nie zmieniać swoich kierowców na sezon 2016, z niewielką zmianą w Audi, gdzie dokonano pojedynczej rotacji, choć skład pozostał ten sam.

Jedynym producentem, który nie zdecydował się na ogłoszenie swoich kierowców jest Mercedes.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE