Menu

Esteban Ocon woli DTM niż GP2 w sezonie 2016

Esteban Ocon

Kierowca testowy Mercedesa Esteban Ocon i mistrz serii GP3 w sezonie 2015 przyznał, że wolałby przejść do DTM niż ścigać się w GP2 w sezonie 2016.

19-letni Francuz został potwierdzony jako pełnoprawny junior zespołu Mercedesa w Formule 1, ale jego zadania nie zostały jeszcze zdefiniowane.

Ocon stwierdził, że jego przyszłość zależy od Mercedesa. Nie czuje również potrzeby pozostania w jednomiejscowych bolidach w przyszłym roku.

Nie wiem co będę robił, ale bardziej kieruję się ku DTM – powiedział Ocon dla serwisu ‚Autosportu’. Gdybym miał wybierać między DTM a GP2, to poszedłbym do DTM, jednak nie jest to jeszcze ustalone.

Szef Mercedesa Toto Wolff powiedział podczas GP Abu Zabi, że Esteban Ocon może dzielić obowiązki związane z F1 razem z Pascalem Wehrleinem, który w tym roku wywalczył tytuł mistrzowski w DTM, będąc jednocześnie kierowcą rezerwowym zespołu Formuły 1.

Po przyjęciu Estebana jesteśmy świadomi, że musimy znaleźć odpowiedni dla nich obu program – powiedział Wolff. To może oznaczać, że obaj będą pełnili rolę kierowców rezerwowych i będą się razem ścigać w DTM w nadchodzącym roku.

Ocon dodał, że czuje się szczęśliwy, że może być częścią Mercedesa. Również zaakceptuje pierwszeństwo Wehrleina w sezonie 2016.

To jest moja decyzja, nie Toto. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią programu Mercedesa. Jeżeli Wehrlein będzie chciał być przede mną, to będzie jego wybór. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być tutaj z własnego wyboru.

Image © Daimler AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE