Menu

Audi dokonuje jednej zmiany w składach swoich zespołów

Nico Muller / Audi

Audi, wystawiające cztery zespoły w serii DTM, poinformowało o jednym przetasowaniu kierowców w sezonie 2016. Nico Mullera w zespole Audi Sport Team Rosberg zastąpi Adrien Tambay.

Mimo, iż statystyki zespołu Audi są na wysokim poziomie - najwięcej zwycięstw, najwięcej kilometrów na prowadzeniu, najwięcej pierwszych pól startowych, najwięcej miejsc na podium - marka z Ingolstadt z niewielkim marginesem plasuje się co roku na pierwszych pozycjach, choć mistrzostwo w serii nadal pozostaje nie osiągnięte.

Audi jeszcze w zeszłym roku poinformowało, że nie zamierza zrezygnować ze swoich dotychczasowych kierowców, którzy w takim samym składzie przystąpią do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu 2016.

W przeciwieństwie do zespołu BMW, w którym dokonano znaczącą ilość zmian w składach poszczególnych zespołów, Audi postanowiło dokonać tylko jednej zmiany - miejscami zamienią się Nico Muller i Adrien Tambay.

Od sezonu 2016 nowym kolegą Edoardo Mortary w zespole Team Abt będzie Nico Muller, natomiast Adrien Tambay będzie rywalizował w jednej parze z Jamie Green’em w ekipie Team Rosberg.

Mimo, iż nie byliśmy nigdy partnerami zespołowymi, znamy się dobrze. Dogadujemy się doskonale - przyznał Jamie Green.

Jest szybkim i młodszym kierowcą, natomiast ja nieco starszym lecz bardziej doświadczonym. Sądzę, że to jest dobre połączenie z perspektywy zespołu Rosberg. Z Nico było podobnie. Dla mnie nic się nie zmienia: po raz kolejny mam młodszego i szybkiego kolegę z zespołu, który od czasu do czasu utrudni mi zadanie. To jest część, która mi się podoba - dodał Brytyjczyk.

Składy zespołów Audi na sezon 2016:

Audi Sport Team Abt Sportsline:

  • #5 Mattias Ekström
  • #17 Miguel Molina

Audi Sport Team Phoenix:

  • #10 Timo Scheider
  • #99 Mike Rockenfeller

Audi Sport Team Rosberg:

  • #27 Adrien Tambay
  • #53 Jamie Green

Audi Sport Team Abt:

  • #48 Edoardo Mortara
  • #51 Nico Müller
Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE