Menu

Mercedes dokonuje przetasowań w składach ekip przed sezonem 2016

Lucas Auer i Robert Wickens

Zespół Mercedes-AMG DTM ujawnił przetasowania kierowców w swoich składach na sezon 2016.

Składy ekip zespołu Mercedes uległy znaczącej zmianie przed kampanią 2016 w serii DTM. Podobnie jak w ubiegłym roku w barwach Mercedesa wystartuje ośmiu kierowców, którzy będą rywalizować Mercedesem-AMG 63 DTM o nowej specyfikacji.

W składzie ekipy HWA na niemieckich obiektach, a także na Węgrzech, w Holandii i Rosji, znaleźli się Paul di Resta, Robert Wickens, a także Maximilian Gotz i Daniel Juncadella, dla których będzie to pierwszy sezon w barwach najbardziej utytułowanej ekipy w historii DTM, a także tej, która wywalczyła tytuły w zeszłym roku.

Po trzech latach w Mucke Motorsport, zostałem przeniesiony na ten sezon do HWA. To będzie pierwszy raz, kiedy będę jeździł dla HWA. Jestem bardzo podekscytowany tą zmianą - powiedział Daniel Juncadella.

To nowe wyzwanie. Inny zespół zawsze oznacza inne struktury, inne procedury, inną atmosferę i oczywiście nowych kolegów z zespołu. Czekam z niecierpliwością na nową współpracę z nadzieją, że zmiana przeniesie mnie bliżej do osiągnięcia moich celów.

W zespole Mucke znalazło się dwóch nowych kierowców, do Lucasa Auera, dla którego jest to drugi sezon w serii DTM, dołączył Christian Vietoris. Obaj kierowcy współpracowali już z Peterem Mucke w Europejskiej Formuły 3.

Esteban Ocon, debiutujący w serii DTM znalazł swoje miejsce w składzie ekipy ART, z którą w 2015 roku zdobył mistrzowski tytuł w serii GP3.

Jestem zadowolony z powrotu do zespołu ART Grand Prix - powiedział Esteban Ocon. Zdobyłem mistrzowski tytuł w serii GP3 z zespołem ART Grand Prix w zeszłym roku, więc to fantastyczne pracować ponownie z nimi i mam nadzieję, że będziemy razem kontynuować naszą udaną przygodę.

Francuz w sezonie 2016 będzie współpracował z Brytyjczykiem Garym Paffettem, dla którego będzie to już trzynasty sezon w serii DTM.

Składy zespołów Mercedes na sezon 2016:

Mercedes-AMG DTM Team ART:

  • Gary Paffett
  • Esteban Ocon

Mercedes-AMG DTM Team HWA I:

  • Daniel Juncadella
  • Robert Wickens

Mercedes-AMG DTM Team HWA II:

  • Paul Di Resta
  • Maximilian Götz

Mercedes-AMG DTM Team Mücke:

  • Lucas Auer
  • Christian Vietoris
Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE