Menu

Nico Muller zadowolony z pierwszego podium w serii DTM

Nico Muller / Audi

Nico Muller z zespołu Audi Sport Team Abt zaprezentował bardzo dobre tempo podczas pierwszego wyścigu serii DTM w sezonie 2016 na torze Hockenheimring, kończąc rywalizację na trzecim stopniu podium.

Samochód był dzisiaj bardzo dobry i szybki, a zespół wykonał świetną robotę - przyznał po wyścigu Nico Muller serwisowi TouringCarTimes. Miałem dobre kwalifikacje, dokonałem właściwych decyzji i byłem w stanie utrzymać się z dala od kłopotów, co również jest bardzo ważne.

Dobrze jest mieć swobodę widoczności na starcie, brak samochodów przede mną i tylko myśleć o linii przejazdu i pierwszym zakręcie. Niestety, popełniłem błąd zmagając się z balansem auta i straciłem pozycje, więc nie mogłem walczyć o pierwszą lokatę.

Nico Muller po utracie pozycji na rzecz Edoardo Mortary, nie mógł poradzić sobie także z Robertem Wickensem, który w ostatecznym rozrachunku minął linię mety przed kierowcą Audi.

Wickens był bardzo szybki dzisiaj, Mercedesa ma dużą prędkość na prostych i ciężko było się do niego zbliżyć. Byłem jednak w stanie jechać za nim, ale popełniłem błąd i spadłem za strefę DRS, co pozwoliło mu na odjechanie.

Jednak to dobry wynik, coś czego nie spodziewałem się tak szybko jako, że jestem nowy w zespole. Dobrze jest mieć pozytywny początek roku - dodał Szwajcar.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE