Menu

Timo Glock dominuje w drugim wyścigu DTM na torze w Spielberg

Timo Glock / BMW

Po raz trzeci w karierze w serii DTM Timo Glock mógł cieszyć się z najwyższego stopnia podium: w drugim wyścigu na torze Spielberg w Austrii kierowca BMW nie dał szans swoim rywalom i jako pierwszy zameldował się na mecie godzinnej rywalizacji.

Czterdziestu dwóch okrążeń potrzebował niemiecki kierowca z ekipy BMW Team RMG, aby stanąć na najwyższym stopniu podium, pokonując w najbliższej rywalizacji Mattiasa Ekstroma i Jamie Greena. Najlepszym kierowcą Mercedesa okazał się Daniel Juncadella, który uplasował się dopiero na dwunastej lokacie.

Od samego startu Timo Glock prezentował bardzo dobre tempo i już na drugim okrążeniu poradził sobie z jadącym przed nim Jamie Greenem, który ostatecznie zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. Niemiec z BMW prowadzenie oddał jedynie podczas obowiązkowych pit stopów, jednak gdy wszyscy kierowcy pojawili się w boksach Glock powrócił na czoło drugiej rywalizacji.

Duży progres podczas wyścigu zaprezentował Mattias Ekstrom, który wystartował z jedenastej lokaty i był ostatnim kierowcą, który pojawił się w boksach na zmianę opon, co spowodowało jego awans aż o osiem pozycji. Szwed na torze wyjechał za Jamie Greenem, jednak w ostatnich minutach wyścigu zdołał poradzić sobie z Brytyjczykiem i minąć linię mety na drugiej lokacie, dodatkowo ustanawiając najlepsze okrążenie drugiego wyścigu.

Podobną strategię do Ekstroma zastosował Gary Paffett z Mercedesa, który wystartował dopiero z 21. lokaty. Brytyjczyk awansował o dziesięć pozycji i zanosiło się na jedno punktową zdobycz, jednak wszystko przepadło na ostatnim okrążeniu, gdy podczas próby wyprzedzenia Timo Scheidera musiał ratować się wyjazdem poza tor, aby nie doprowadzić do kolizji i spadł ostatecznie na trzynaste miejsce.

Tuż za czołową trójką uplasowało się aż czterech kierowców BMW, którzy na torze Spielberg wiedli prym. Czwarty był Augusto Farfus przed Maxime Martinem, Tomem Blomqvistem i Marco Wittmannem.

Ósmy ostatecznie był Mike Rockenfeller, który utrzymał się przed Bruno Spenglerem i Timo Scheiderem, który zdobył jeden punkt.

Z rywalizacją już na drugim okrążeniu pożegnał się Nico Muller z zespołu Audi Sport Team Abt, który wyjechał poza tor i uderzył w bandę.

Drugim kierowcą był natomiast Edoardo Mortara, który podczas rywalizacji o czołową lokatę z Antonio Felixem da Costą uderzył w tył samochodu Portugalczyka i po wyjeździe ugrzązł w żwirowej pułapce, co było końcem jego zmagań.

Kolejne zmagania w serii DTM odbędą się 3-5 czerwca na torze Lausitzring, gdzie kierowcy powalczą w piątej i szóstej rundzie o kolejne punkty do klasyfikacji.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE