Menu

Miguel Molina wygrywa pierwszy wyścig na torze Lausitzring

Miguel Molina / Audi

Dubletem Audi - Miguel Molina i Jamie Green - zakończyła się pierwsza rywalizacja serii DTM na torze Lausitzring.

Miguel Molina, startujący z pierwszej lokaty, nie zdołał obronić swojej pozycji i spadł na drugie miejsce wyprzedzony przez kolegę z zespołu Jamie Greena. Hiszpan nie dał jednak za wygraną i po kilku okrążeniach odebrał swoją straconą lokatę i powrócił na prowadzenie nie oddając go do końca czterdziestominutowego wyścigu.

Dzisiaj nasz samochód był bardzo szybki, zarówno w kwalifikacjach, jak i wyścigu, po tym jak nie poszło nam szczególnie dobrze w czterech pierwszych wyścigach sezonu - powiedział po wyścigu Molina.

Po trzydziestu dwóch okrążeniach Hiszpan jako pierwszy minął linię mety wyprzedzając drugiego Jamie Greena o 2.034 sekundy. Tuż za czołową dwójką kierowców Audi znalazł się ostatecznie Robert Wickens z Mercedesa.

Choć Marco Wittmann nie zdołał wskoczyć na podium, jego czwarte miejsce w BMW M4 DTM i dwanaście punktów były wystarczające, aby objąć prowadzenie w klasyfikacji kierowców, z której zepchnął Paula di Restę, który zakończył wyścig na trzynastej lokacie, po starcie z 21. pozycji.

Piąta lokata ostatecznie należała do Christiana Vietorisa, który utrzymał za sobą Mattiasa Ekstroma tracącego jedynie 0.396 sekundy do swojego najbliższego rywala.

Czołową dziesiątkę zamknęli Lucas Auer, Edoardo Mortara, Maxime Martin i Nico Muller.

Niedzielny, szósty wyścig sezonu, wystartuje o godzinie 15:15, który zostanie poprzedzony sesją kwalifikacyjną zaplanowaną na godzinę 11:30.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE