Menu

Lucas Auer odnosi pierwsze zwycięstwo w serii DTM podczas rywalizacji na Lausitzringu

Lucas Auer / Mercedes

Lucas Auer, reprezentujący ekipę Mercedes, odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w serii DTM podczas drugiego wyścigu na torze Lausitzring. Z przewagą 3.763 sekundy finiszował nad drugim Mattiasem Ekstromem, który na finałowych okrążeniach zdołał wyprzedzić Roberta Wickensa. W ten oto sposób aż dwóch reprezentantów zespołu Mercedes stanęło na podium.

Startujący z pierwszego pola Lucas Auer obronił prowadzanie, natomiast na drugiej lokacie podążał Robert Wickens (obaj reprezentanci ekipy Mercedes). Awans o jedną lokatę zanotował Gary Paffett, który znalazł się na czwartej lokacie.

Niestety falstart, popełniony przez Mika Rockenfellera, ściągnął na kierowcę Audi karę przejazdu przez aleję serwisową. Po wykonaniu kary na drugim okrążeniu Rockenfeller spadł na 24. lokatę.

Na 8 okrążeniu doszło do kolejnego zdarzenia – Miguel Molina doprowadził do kontaktu z Augusto Farfusem, w wyniu czego Hiszpan również otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową.

Na prowadzeniu Lucas Auer powiększał swoją przewagę, a swój pierwszy pit stop wykonał na 22 okrążeniu, lecz zdołał utrzymać się przed Robertem Wickensem.

Błąd popełniony przez Jamiego Greena kosztował go utratę pozycji na rzecz Mattiasa Ekstroma. Szwed objął tym samym prowadzenie w wyścigu (po zjazdach liderów), lecz nie zjeżdżał on do tego momentu na wymianę opon.

W momencie zjazdu kierowcy Audi, Lucas Auer powrócił na pierwszą pozycję. Aż dwie lokaty na rzecz Greena oraz Ekstroma stracił Gary Paffett, który spadł na czwarte miejsce.

Mattias Ekstrome utrzymywał dobre tempo po pit stopie – kierowca wyprzedził Jamiego Greena, a następnie zaczął zbliżać się do Roberta Wickensa na drugiej pozycji. Ostatecznie kierowca zespołu Audi zdołał wyprzedzć rywala, a Wickens finiszował na trzeciej lokacie choć musiał bronić się przed atakami Jamiego Greena.

Garry Paffett uzupełnił czołową piątkę, a najwyżej sklasyfikowanym kierowcą ekipy BMW był Marco Wittmann, który finiszował na szóstej lokacie.

Christian Vietoris był siódmy, a Nico Muller ostatecznie ósmy. Dziesiątkę zamknęli: Bruno Spengler i Timo Glock.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE