Menu

Zwycięstwo Edoardo Mortary w pierwszym wyścigu na Norisringu

Edoardo Mortara / Audi RS5 DTM

Edoardo Mortara, po starcie z szóstej pozycji, odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu na torze Norisring. Kierowca zespołu Audi przekroczył metę z przewagą 0.531s nad Jamiem Greenem aby odnieść drugie w tym sezonie zwycięstwo.

Mortara po starcie awansował na czwarte miejsce, a kolejne pozycje i prowadzenie zyskał za sprawą kolizji Christiana Vietorisa, Roberta Wickensa i Mattiasa Ekstroma w drugim zakręcie. Podczas próby wyprzedzania, doszło do kontaktu pomiędzy Ekstromem i Wickensem w nawrocie i uderzyli w Vietorisa, jednak ten, w przeciwieństwie do wspomnianej dwójki, zdołał kontynuować wyścig.

W rezultacie na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, a prowadzenie objął Edoardo Mortara, który do mety utrzymał za sobą Greena.

Na najniższym stopniu podium stanął Paul di Resta reprezentujący ekipę Mercedes. Jego strata do lidera wyścigu wyniosła 0.903 sekundy.

Większą stratę zanotował z kolei Marco Wittmann z BMW, który metę przekroczył ponad 4 sekundy za Mortarą. Kolejne dwie pozycje należały także do kierowców BMW – piąty był Bruno Spengler, a szósty Maxime Martine.

Adrien Tambay do wyścigu startował z piątnastej lokaty, lecz na mecie był siódmy. Maximilian Gotz, po zaciętej walce z Augusto Farfusem, ostatecznie zajął ósmą lokatę i wywalczył tym samym pierwsze swoje punkty w sezonie. Antonio Felix da Costa był dziewiąty, a czołową dziesiątkę uzupełnił Vietoris.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE