Menu

Marco Wittmann odnosi trzecie zwycięstwo w sezonie w pierwszym wyścigu na torze Nurburgring

Marco Wittmann / BMW

Marco Wittmann z BMW powiększył prowadzenie w klasyfikacji kierowców po swoim trzecim zwycięstwie w obecnym sezonie wyścigowym. Niemiecki kierowca jako pierwszy minął linię mety na torze Nurburgring z przewagą ponad siedmiu sekund nad Tomem Blomqvistem i Jamie Greenem, który do zwycięzcy stracił kolejne niecałe dwie sekundy.

Niemiec po starcie z pierwszego pola nie dał szans swoim rywalom pokazując bardzo dobre tempo od pierwszego okrążenia, co nie pozwoliło żadnemu z kierowcy zaatakować i odebrać pierwszej lokaty kierowcy BMW. Dla Wittmanna to ósma wygrana w karierze w serii DTM.

Nie do wiary. To był wspaniały wyścig - skomentował tuż po rywalizacji Wittmann. Miałem dobry start i starałem się unikać błędów. Jechałem pełnym gazem pozostając skupionym i skoncentrowanym. Jest to szczególne zwycięstwo dla mojego zespołu RMG i szefa Stefana Reinholda. Dla chłopaków, Nurburgring, to domowy wyścig - dodał.

Na drugiej pozycji rywalizację ukończył Tom Blomqvist, który dojechał na metę ze stratą 7.136 sekundy, jednak utrzymał za sobą dobrze spisującego się Jamie Greena oraz drugiego z kierowców Audi Edoardo Mortarę, który zjawił się za Brytyjczykiem ze stratą zaledwie 0.752 sekundy.

Piąta lokata ostatecznie należał do Timo Glocka, również BMW, natomiast na szóstej pozycji rywalizację ukończył pierwszy kierowca Mercedesa Paul di Resta, który również był bliski swojego najbliższego rywala, zjawiając się na mecie ze stratą 0.830 sekundy.

Mimo kary po rywalizacji w Moskwie, Lucas Auer zdołał utrzymać się w punktowanej dziesiątce i zakończył pierwszy wyścig na torze Nurburgring na siódmej lokacie, wyprzedzając Maxime Martina i Roberta Wickensa, który tym samym stracił ważne punkty w walce o mistrzowski tytuł DTM.

Czołową dziesiątkę zamknął Maximilian Gotz z zespołu Audi.

W klasyfikacji kierowców Wittmann powiększył przewagę nad Robertem Wickensem do trzydziestu pięciu punktów. Z dorobkiem stu dziewiętnastu punktów na trzeciej pozycji plasuje się Jamie Green przed Edoardo Mortarą (112 punktów) i Paulem di Restą (100 punktów), który zamyka czołową piątkę zestawienia.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE