Menu

Wittmann i Juncadella wykluczeni z drugiego wyścigu na torze Hungaroring

Marco Wittmann / BMW

Marco Wittmann z BMW i Daniel Juncadella z Mercedesa, zostali wykluczeni z niedzielnego wyścigu DTM na torze Hungaroring, czego powodem było naruszenie przepisów technicznych.

Tuż po drugim wyścigu na węgierskim obiekcie, zarówno w Mercedesie C63 AMG #12, jak i BMW M4 #11, sędziowie wyścigowi stwierdzili naruszenie artykułu 3.22.4 regulaminu technicznego, dotyczącego grubości elementu samochodu ograniczającego zbyt mały prześwit auta względem toru.

Wittmann i Juncadella zakończyli drugą rywalizację na trzeciej i czwartej lokacie, jednak zostali wykluczeni z wyników i nie zdobyli ostatecznie żadnych punktów.

Z problemów obu zawodników skorzystali Martin Tomczyk i Robert Wickens, którzy znaleźli się w punktowanej dziesiątce, jak również Antonio Felix da Costa, który uplasował się ostatecznie na trzecim stopniu podium.

Strata podium dla Marco Wittmanna z BMW komplikuje rywalizację niemieckiego kierowcy w tegorocznym sezonie. Utrata ważnych punktów w kwestii prowadzenia w klasyfikacji kierowców powoduje, że przed ostatnimi dwoma wyścigami na torze Hockenheimring bliżej lidera znalazł się Edoardo Mortara, który traci obecnie czternaście punktów.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE