Menu

Antonio Felix da Costa żegna się z serią DTM z końcem tegorocznego sezonu

Antonio Felix da Costa / BMW

Antonio Felix da Costa, kierowca zespołu Schnitzer BMW, zakończy swój udział w rywalizacji DTM z końcem obecnego sezonu i skupi swoją karierę na startach w Formule E i wyścigach klasy GT.

Portugalczyk po raz kolejny zmierzy się na ulicznych torach wyścigowych całego świata w Formule E i będzie rywalizował w barwach zespołu Andretti, już od dziewiątego października od rundy na torze Hong Kongu.

Da Costa swoja przygodę z serią DTM rozpoczął w 2014 roku z zespołem MTEK, przed przejściem do ekipy Schitzer na obecny sezon wyścigowy, jednak zamierza skupić się na rywalizacji w Formule E oraz klasie GT.

Jestem bardzo szczęśliwy z reprezentowania BMW w DTM w ciągu ostatnich trzech sezonów, w mistrzostwach, które są bardzo konkurencyjne i wymagają wielu umiejętności - powiedział Da Costa.

Mistrzostwa te jednak wymagają pełnego wymiaru czasu, więc zdecydowałem się skoncentrować swoje wszystkie wysiłki na Formule E i jestem szczęśliwy, z możliwości bycia częścią przyszłego międzynarodowego projektu BMW.

Zadowolony z Antonio Felixa da Costy jest dyrektor BMW Motorsport Jens Marquadt: Czas Antonio z BMW w DTM może i dobiegł końca, ale nadal będzie z nim pracować. Jestem bardzo zadowolony, że jest bardzo utalentowany i jest jednym z najlepszych zawodników jakich znam. Podczas swojego stosunkowo krótkiego epizodu w DTM, udało mu się wygrać wyścig, czego mogło dokonać jedynie kilku kierowców.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE