Menu

Timo Scheider kończy przygodę z serią DTM po sezonie 2016

Timo Scheider / Audi

Timo Scheider z zespołu Audi w niedzielnym wyścigu na torze Hockenheimring, po raz ostatni będzie rywalizował w serii DTM, poinformował kierowca.

Dwukrotny mistrz serii DTM zadebiutował w 2000 roku, osiągając siedem zwycięstw i dwadzieścia cztery razy stając na podium.

Niemiecki kierowca swoje starty w serii DTM rozpoczął od pięcioletniego kontraktu z Oplem, z którym startował w latach 2000-2004, jednak wszystkie jego zwycięstwa oraz dwa mistrzowskie tytuły przyszły po przejściu do Audi, z którym związał się od 2006 roku, po rocznej przerwie.

Scheider, prócz startów w serii DTM, uczestniczył także w innych zmaganiach na różnych torach, w tym 24 godzinnym wyścigu na torze Spa-Francorchamps oraz 24 godzinnej rywalizacji na Nurburgring, w których również odnosił sukcesy.

Dwa dni temu otrzymałem telefon i dowiedziałem się, że mój kontrakt nie zostanie przedłużony z Audi, więc informuję wszystkich, że rezygnuję - powiedział Timo Scheider.

Jest to jeden z najbardziej emocjonalnych momentów w moim życiu, po szesnastu latach w DTM.

Chciałem podziękować wszystkim za to, że byli częścią mojej kariery, począwszy od producentów i producenta, dla którego jeździłem przez jedenaście lat - Audi - którzy zrobili ze mnie mistrza w 2008 i 2009 roku, z siedmioma zwycięstwami i zwycięstwami w 24 godzinnych wyścigach - dodał Niemiec.

Scheider to trzeci kierowca w tegorocznej rywalizacji w DTM, który zdecydował się opuścić serię i dołączyć do Martina Tomczyka oraz Antonio Felixa da Costy, którzy również postanowili zakończyć starty w niemieckiej serii wyścigowej.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE