Menu

Pełny sezon startów w DTM celem Rene Rasta

Rene Rast / Audi

Rene Rast, zastępca Mattiasa Ekstroma w Audi na rundę na torze Hockenheimring przyznał, że chciałby wystartować w pełnym sezonie w serii DTM.

Niemiecki kierowca, który na codzień rywalizuje autami GT3, podczas finałowej rundy DTM na torze Hockenheimring zastąpił Szweda, który został oddelegowany do rywalizacji o mistrzowski tytuł w Mistrzostwach Świata Rallycross’u i zakończył pierwszy wyścig na niemieckiej pętli na szóstej lokacie.

Rast po rywalizacji w Hockenheim przyznał, że pełny sezon startów w serii DTM zawsze był jego celem, jednak decyzję o startach pozostawi koncernowi.

Oczywiście, zawsze było to moim celem, aby któregoś dnia być kierowcą DTM - powiedział Rene Rast.

Przejechałem kilka wyścigów DTM i na chwilę obecną zostawię to Audi, czy będę mógł wystartować w pełnym sezonie, czy nie.

Niemiec dodał także, że lepiej przygotował się do finałowej rundy DTM, o której dowiedział się znacznie wcześniej niż w przypadku startów na torze Zandvoort.

Wiedziałem o tym wyścigu dwa lub trzy tygodnie wcześniej, a także wykonałem testy opon na torze Hungaroring. Mogłem przyzwyczaić się do samochodu, a także spędziłem kilka dni z zespołem i przygotowałem odpowiednio swój fotel.

Mieliśmy kilka ciekawych spotkań, na których poruszaliśmy tematykę ogólnego prowadzenia samochodu, jak atakować, jak go ustawić i to na pewno pomogło.

Pomogły także dwie wolne sesje treningowe, ponieważ mogłem odnaleźć swój rytm - tu w szczególności chodzi o szczegóły, a jeśli ich nie znasz, masz duże problemy.

Tak właśnie stało się w Zandvoort, gdzie miałem problemy, ale kwalifikacje tutaj (na torze Hockenheimring - przyp. red.) były znacznie lepsze niż na Zandvoort.

Poznałem także twardszą stronę DTM. Czułem, że pojechałem dobre okrążenie kwalifikacyjne i nagle znalazłem się na dwudziestej trzeciej pozycji - dodał.

Niemiec drugim wyścig finałowego sezonu zakończył dopiero na siedemnastej lokacie.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE