Menu

BMW z dwoma zespołami w przyszłorocznych zmaganiach DTM

Marco Wittmann i Tom Blomqvist / BMW

BMW ogłosiło, że zespoły RMG i RBM będą reprezentować markę podczas przyszłorocznego sezonu DTM.

Na sezon 2017 każda z trzech marek, które rywalizują w niemieckiej serii samochodów turystycznych, będą miały do dyspozycji jedynie po sześć samochodów, a nie jak dotychczas osiem, czego skutkiem było wycofanie przez BMW swoich dwóch innych ekip - MTEK i Schnitzer.

Oznacza to, że w sezonie 2017 sześć samochodów zostanie podzielone na dwie ekipy, RMG i RBM.

Jestem przekonany, że jest to najlepsza struktura zespołu, aby pomóc nam przygotować się do naszych nowych zadań - powiedział szef BMW Motorsport Jens Marquardt.

Zawsze byliśmy pewni, że chcemy kontynuować dobrą współpracę ze wszystkimi naszymi zespołami.

Musieliśmy dostosować nasze struktury ze względu na zmiany w DTM, a także nowe możliwości i obszary pracy, które otworzyły się dla nas w naszej nowej reorganizacji programu motorowego.

Chcielibyśmy podziękować Charly'emu Lammowi (szef zespołu Schnitzer) oraz Ernestowi Knoorsowi (szef zespołu MTEK) i ich załogom, za ich poświęcenie na przestrzeni ostatnich sezonów DTM - i teraz z niecierpliwością czekamy na kontynuację wspólnych zmagań w przyszłości w wielu innych wyścigach - dodał.

Zespół Charly'ego Lamma wystartował w sześćdziesięciu sześciu wyścigach DTM w latach 2012-2016, a swoje najlepsze sukcesy ekipa świętowała już w swoim pierwszy sezonie.

BMW Team Schnitzer powróci jednak do rywalizacji w GT i chce kontynuować ten długotrwały sukces wraz z BMW. Ekipa ma na swoim koncie pięć zwycięstw w 24-godzinnym wyścigu na torze Nuburgring.

Drugi z zespołów, który nie wystartuje w sezonie 2017 serii DTM, rozpocznie intensywne przygotowania do rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, w których BMW wystartuje w klasie LMGTE Pro.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE