Menu

Mortara z pole position do pierwszego wyścigu na torze w Spielberg

Edoardo Mortara z Audi wywalczył pole position to pierwszego wyścigu DTM na torze Red Bull Ring w Austrii. Obok kierowcy Audi, na drugim polu, ustawi się Jamie Green.

Świetne tempo od początku kwalifikacji prezentowali kierowcy Mercedesa. W początkowej fazie najszybszym na torze Spielberg był Paul di Resta z czasem 1:25.360, jednak jeszcze lepsze okrążenie pokonał kierowca testowy zespołu Mercedes F1 Pascal Wehrlein, który osiągnął rezultat 1:25.090 i wskoczył na pierwszą lokatę.

Di Resta nie chciał jednak dać za wygraną i umocnił się na drugiej lokacie z czasem wolniejszym o sześć tysięcznych od Wehrleina, kiedy na torze w trzecim zakręcie zatrzymał się Miguel Molina z Audi, co poskutkowało wywieszeniem czerwonej flagi i wstrzymaniem sesji na osiem minut przed końcem.

Po wznowieniu akcji na torze walkę o pierwszą lokatę kontynuował Paul di Resta, który powrócił na prowadzenie z rezultatem 1:25.075, jednak chwilę później czas Brytyjczyka poprawił Mortara wykręcając 1:24.714.

W ostatnich chwilach skok na drugą lokatę wykonał Jamie Green, który okazał się wolniejszy od Mortary o jedynie 0.193 sekundy, wyprzedzając tym samym Pascala Wehrleina, Paula di Restę i Augusto Farfusa, który zamykał czołową piątkę.

Na szóstym miejscu znalazł się ostatecznie Christian Vietoris, wyprzedzając swoich kolegów z Mercedesa – Roberta Wickensa i Gary’ego Paffetta. Czołową dziesiątkę zamknęli Mattias Ekstrom i Mike Rockenfeller.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE