Menu

Mattias Ekstrom wywalczył pole position do drugiego wyścigu na torze w Spielberg

Mattias Ekstrom z Audi wywalczył pole position do drugiego wyścigu DTM podczas mokrych kwalifikacji na torze Red Bull Ring w Austrii.

Kwalifikacje rozpoczęły się w mokrych warunkach i każdy z kierowców chciał jako pierwszy pojawić się na torze, aby skorzystać z najlepszych warunków, co spowodowało dużą kolejkę na wyjeździe z alei serwisowej.

Początek sesji oscylował w okrążenia na poziomie 1:49 , jednak pod koniec sesji kierowcy notowali czasy o siedem sekund szybsze, co potwierdził Mattias Ekstrom na ostatnim szybkim okrążeniu, które pokonał o pięć tysięcznych szybciej niż jego zespołowy kolega Mike Rockenfeller.

Bliski wywalczenia pierwszej pozycji startowej był Mike Rockenfeller, który jechał świetne okrążenia podczas opadów deszczu, jednak jeszcze szybciej kółko toru Red Bull Ring pokonał Ekstrom, który osiągnął czas 1:42.010 i ostatecznie wywalczył pole position do drugiego wyścigu.

Na trzeciej lokacie rywalizację o pierwsza lokatę zakończył Gary Paffett tuż przed liderem klasyfikacji generalnej Pascalem Wehrleinem i Robertem Wickensem, który zamknął czołową piątkę.

Szósta lokata przypadła wczorajszemu zwycięzcy rywalizacji Edoardo Mortarze, który wyprzedził Timo Scheidera i Christiana VIetorisa, który zanotował ósmy czas.

Z dziewiątej pozycji do drugiego wyścigu wystartuje Paul di Resta, natomiast czołową dziesiątkę zamknął Adrien Tambay.

Duże problemy zanotowali kierowcy BMW, którzy nie mogli poradzić sobie z mokrymi warunkami. Najlepszym kierowcą okazał się Martin Tomczyk, który zanotował czternasty czas.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE