Menu

Timo Scheider wykluczony z drugiego wyścigu na torze Red Bull Ring

Timo Scheider z zespołu Audi został wykluczony z wyników drugiego wyścigu DTM na torze Red Bull Ring w Austrii, za spowodowanie incydentu, który wyeliminował Roberta Wickensa i Pascala Wehrleina z Mercedesa.

Po długotrwałych naradach sędziów wyścigowych odnośnie kontrowersyjnego zachowania Timo Scheidera na ostatnim okrążeniu, które zostało sprowokowane przez szefa Audi Motorsport dr Wolfganga Ullricha, który nakazał ‘wypchnięcie’ kierowcy Mercedesa, zdecydowano, że dwukrotny mistrz serii DTM zostanie zdyskwalifikowany i wykluczony z wyników drugiego wyścigu na torze w Spielberg.

Mimo kontrowersyjnego zachowania szefa Audi, który przyznał po rywalizacji, że wypowiedziane przez niego słowa nie są instrukcją dla Scheidera, sędziowie nie zdecydowali się nałożyć dodatkowych sankcji na zespół Audi.

Wykluczenie kierowcy Audi z wyników dało awans Lucasowi Auerowi na szóstą lokatę, natomiast do czołowej dziesiątki awansował Antonio Felix da Costa, który jako jedyny kierowca BMW zdołał zdobyć punkty w drugiej rywalizacji w Austrii.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE