Menu

Pozytywne testy DTM na torze Hockenheimring

BMW, Mercedes i Audi / DTM

Mercedes AMG C63 DTM dominował podczas dwóch dni oficjalnych przedsezonowych testów DTM na torze Hockenheimring, które odbyły się w tym tygodniu. Ostatni dzień należał do BMW Motorsport.

We wtorek najlepszym czasem popisał się Anglik Gary Paffett uzyskując 1:30.450 W porannej sesji i do końca dnia nikomu nie udało się uzyskać lepszego czasu.

Nico Muller za kierownica Audi RS 5 DTM, był drugi najszybszym kierowcą, pokonując okrążenie obiektu Hockenhiemring o niewiele ponad 0.37 sekundy wolniej, a zaraz za nim znalazł się reprezentujący barwy BMW Motorsport Anglik Tom Blomqvist uzyskując czas okrążenia 1:30.839.

Czwarty czas tego dnia należał do niemieckiego kierowcy Mike'a Rockenfellera jeżdżącego Audi RS 5, który uzyskał niewielką przewagę nad debiutującym w Mercedesie Edoardo Mortarą.

Około jednej sekundy tracili do najlepszego czasu Maro Engel, Rene Rast i Maxime Martin.

Timo Glock, co prawda uzyskał czas okrążenia, aczkolwiek borykał się z drobnymi problemami i jego przejazdy były nastawione na uzyskaniu większej ilości informacji technicznych.

W środę kierowcy od godzin porannych skarżyli się na niskie temperatury, które uniemożliwiły precyzyjne ustawienia auta do szybkiego okrążenia, a poranna sesja była dużo szybsza niż popołudniowa, gdzie kierowcy i zespoły skoncentrowały się na symulacjach zmiany ogumienia.

Kanadyjczyk Robert Wickens prowadzący Mercedesa AMG C63 był tym, który wyznaczył najlepszy czas okrążenia i odnotował w porannej sesji 1:30.517.

Tuż za nim znalazł się Anglik Jamie Green w Audi RS 5 z czasem gorszym o niewiele ponad 0.340 sekundy i Szwajcar Nico Muller prawie z identycznym czasem, jaki uzyskał Green.

Lucas Auer i Maro Engel jeżdżący w barwach Mercedesa tracili tego dnia około pół sekundy, a za nimi ze stratą prawie jednej sekundy uplasowali się Paul di Resta i Augusto Farfus Jr.

Czwartkowy dzień testów był najbardziej wyrównany, niesamowitą jazdą popisał się niemiecki kierowca Timo Glock jeżdżący dla BMW Motorsport i mimo pochmurnej pogody oraz chłodnego powietrza to on uzyskał rekordowy czas 1:30.201.

Ten dzień był najbardziej wyrównany, były kierowca Formuła 1 Paul di Resta zbliżył się do niemieckiego kierowcy i uzyskał czas gorszy o niewiele ponad trzy setne sekundy plasując się tuż przed Marco Wittmannem, który tracił do kolegi z zespołu poniżej jednej dziesiątej.

W ostatnim dniu nie popisali się kierowcy Audi. Były mistrz świata Mattias Ekstrom odnotował dopiero szósty czas i znalazł się tuż za zespołowym kolegą Mikem Rockenfellerem, natomiast Rene Rast był dziewiąty, tracąc do Glocka prawie osiem dziesiątych sekundy.

Program testów przedsezonowych został zakończony i teraz kierowcy oczekują pierwszego startu w tym sezonie, który odbędzie się 5-7 maja na torze Hockenheimring.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE