Menu

Lucas Auer tryumfuje w pierwszym wyścigu sezonu 2017 serii DTM

Lucas Auer / Mercedes

Lucas Auer, kierowca zespołu Mercedes, odniósł swoje drugie zwycięstwo w karierze DTM, tryumfując podczas pierwszego wyścigu inaugurującej rundy sezonu 2017 na torze Hockenheimring.

Auer, ruszający do wyścigu z pole position, obronił na starcie prowadzenie i już na pierwszym okrążeniu rozpoczął powiększać przewagę nad resztą stawki.

Niemniej jednak dalsza część wyścigu nie była tak spokojna dla kierowcy Mercedesa, ponieważ do walki o zwycięstwo włączył się Timo Glock. Reprezentant BMW, startujący z czwartej lokaty, kilkukrotnie próbował atakować rywala, a na ostatnich okrążeniach różnica między nimi utrzymywała się poniżej sekundy.

Na ostatnim okrążeniu doszło nawet między nimi do niewielkiego kontaktu w nawrocie, lecz ostatecznie to Auer jako pierwszy przekroczył linię mety, z przewagą 1.942s.

Na podium znalazło się trzech różnych producentów, ponieważ na trzeciej pozycji finiszował Mike Rockenfeller. W przypadku kierowcy Audi udanie zadziałała strategia, która pozwoliła mu przez pewien czas utrzymywać się na drugim miejscu, jednak ostatecznie skończyło się na najniższym stopniu podium.

Edoardo Mortara (Mercedes) wywalczył czwartą pozycję, utrzymując za sobą Mattiasa Ekstroma, który awansował ze względu na późniejszy zjazd do alei serwisowej. Szósty był Rene Rast z Audi.

Gary Paffett po starcie utrzymał się na drugiej pozycji, lecz w dalszej części wyścigu tracił kolejne lokaty. Wprawdzie na pewnym etapie wyścigu wydawało się, że Brytyjczyk przystąpi do ataku na Timo Glocka, który znalazł się przed nim, jednak popełniony błąd kosztował go utratę pozycji na rzecz Mortary. Paffett do mety dojechał na siódmej pozycji.

Czołową dziesiątkę wyścigu na Hockenheimringu uzupełnili Paul di Resta, Nico Muller i panujący mistrz serii, Marco Wittmann.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE