Menu

Tom Blomqvist z pole position do drugiego wyścigu DTM na torze Norisring

Tom Blomqvist / BMW

Tom Blomqvist z BMW osiągnął najlepszy czas okrążenia i wywalczył pierwsze w swojej karierze w DTM pole position do drugiego wyścigu na ulicznym torze Norisring, pokonując o jedyne cztery tysięczne sekundy Roberta Wickensa z Mercedesa.

Druga sesja kwalifikacyjna rozpoczęła się od wyjazdu wszystkich kierowców na tor, czego powodem była prognoza pogody zapowiadająca opady deszczu.

Z okrążenia na okrążenie czasy poszczególnych kierowców były coraz lepsze, jednak to Mattias Ekstrom popisał się najlepszym zestawieniem trzech sektorów i z rezultatem 47.329 wskoczył na pierwszą lokatę tuż przed zjazdem kierowców po nowe ogumienie.

Drugie wyjazdy zawodników na pętlę w Norymbergi nie okazały się tak znaczące, jednak kilku z zawodników poprawiło swoje rezultaty w tym Robert Wickens, który awansował na czoło zestawienia. Jeszcze szybsze okrążenie pokonał jednak Tom Blomqvist z BMW, który wyprzedził Kanadyjczyka o zaledwie 0.004 sekundy i ustanowił nowy rekord toru.

Na trzeciej pozycji drugą sesję kwalifikacyjną zakończył Nico Muller z czasem o 0.033 sekundy gorszym od najszybszego Blomqvista, przed zwycięzcą pierwszego wyścigu Bruno Spenglerem (+0.053 sekundy) i Mattiasem Ekstromem (+0.077 sekundy), który zamknął czołową piątkę.

Z szóstego pola do drugiego wyścigu ruszy Lucas Auer (+0.092 sekundy), przed siódmym Maximem Martinem (+0.103 sekundy) i Mikem Rockenfellerem (+0.143 sekundy).

Czołową dziesiątkę zamknęli Timo Glock (+0.148 sekundy) i Rene Rast (+0.162 sekundy).

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE