Menu

Augusto Farfus zdobywcą pole position w pierwszej sesji kwalifikacyjnej na Zandvoort

Udanie dla zespołu BMW zakończyła się pierwsza sesja treningowa w Holandii na torze Zandvoort. Augusto Farfus (BMW Team RBM) wywalczył pole position do pierwszego, sobotniego wyścigu za sprawą rezultatu 1:31.266. Dla Brazylijczyka było to jego pierwsze pole position od 2013 roku.

Na drugiej pozycji, ze stratą 0.008 sekundy finiszował Marco Wittmann (BMW Team RMG), za którym znaleźli się Antonio Felix da Costa oraz Maxime Martine – obaj reprezentanci BMW.

Gary Paffett, który jako lider sesji, zjechał do alei serwisowej na cztery minuty przed jej zakończeniem, podczas kolejnego, dość późnego wyjazdu nie zdołał poprawić wyniku i sesję zakończył na piątej lokacie, 0.3 sekundy za Martinem. Paffett okazał się najwyżej sklasyfikowanym kierowcą ekipy Mercedes podczas tych kwalifikacji. Mniej udanie zmagania zakończyli Pascal Wehrlein, który był 15. oraz Paul di Resta po problemach w postaci wyjazdu poza tor i zajęciu 22. lokaty.

Szósta lokata przypadła Jamiemu Greenowi (Audi Sport Team Rosberg), który utrzymał za sobą trójkę kierowców BMW – Timo Glocka, Toma Blomqvista oraz Bruno Spenglera. Pierwszą dziesiątkę zamknął z kolei reprezentant Audi – Miguel Molina.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE