Menu

Bruno Spengler zapewnia BMW pole position na Norisringu

Bruno Spengler, reprezentujący markę BMW, wywalczył pierwsze pole startowe w niedzielnej sesji kwalifikacyjnej. Dla Spenglera to pierwsze pole position od 2013 roku.

Po udanej sobocie dla Mercedesa, wydawało się, że to któryś z kierowców tej marki zanotuje najlepszy rezultat i przez dłuższy czas na pierwszej pozycji utrzymywali się Christian Vietoris oraz Robert Wickens, lecz ostatecznie prowadzenie duetowi Mercedesa odebrał Bruno Spengler, który za sprawą rezultatu 48.280 na torze Norisring okazał się szybszy o 0.004 sekundy od Vietorisa.

Wickens, który pozostał na torze do samego końca, również nie zdołał poprawić swojego rezultatu i kwalifikacje zakończył na trzeciej pozycji.

Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą z zespołu Audi był Mattias Ekstrom, który finiszował na czwartej lokacie. Piąty z kolei był debiutant, Lucas Auer (Mercedes), dla którego to najlepszy rezultat w jego karierze w DTM.

W pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech kierowców ekipy Mercedes: na szóstej pozycji znalazł się Pascal Wehrlein, na ósmej finiszował Paul Di Resta, a dziesiąty był Daniel Juncadella, którego wyprzedził Maxime Martine z BMW.

Jamie Green (Audi), lider mistrzostw DTM, do niedzielnego wyścigu wystartuje obok Wehrleina, za sprawą siódmej lokaty w kwalifikacjach.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE