Menu

Christian Vietoris z pole position do pierwszego wyścigu na torze Norisring

Christian Vietoris z Mercedesa wywalczył pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu na torze Norisring, pokonując ostatecznie Gary’ego Paffetta i Jamie Greena, którzy stracili odpowiednio 0.039 i 0.047 sekundy.

Dwudziestominutowa sesja kwalifikacyjna do sobotniego wyścigu rozpoczęła się na mokrym torze po wcześniejszych opadach deszczu, jednak już w połowie sesji kierowcy mogli skorzystać z opon na suchą nawierzchnię, co zdecydowanie poprawiło prędkość wszystkich zawodników i lepsze czasy okrążeń.

Finałowa walka o pierwsze pole startowe rozegrała się na minutę przed końcem kwalifikacji, kiedy na pierwszą lokatę z dobrym czasem wskoczył Pascal Wehrlein, jednak bardzo szybko został zmieniony przez Roberta Wickensa i Paula di Restę.

Świetnym okrążeniem popisał się także Gary Paffett, który awansował na prowizoryczne pole position z czasem 50.679 sekundy na kilka sekund przed końcem. Bliski pobicia czasu Brytyjczyka był Jamie Green, jednak nie zdołał pokonać kierowcy Mercedesa i uplasował się na drugiej lokacie.

Najszybszym okazał się jednak Christian Vietoris, który jako ostatni kierowca pokonywał szybkie okrążenie i przekroczył linię mety z czasem 50.640 wskakując na pierwszą lokatę, zdobywając tym samym swoje pierwsze pole position od rundy na torze Lausitzring w 2013 roku.

Na drugiej pozycji utrzymał się Gary Paffett ze stratą zaledwie 0.039 sekundy przed Jamie Greenem, Paulem di Restą i Pascalem Wehrleinem, który zamknął czołową piątkę.

Na szóstej lokacie uplasował się natomiast Augusto Farfus, który okazał się najszybszym kierowcą w samochodzie BMW, choć początkowo bardzo dobrze sprawował się Marco Wittmann, który ostatecznie znalazł się na ósmej lokacie tuż za Robertem Wickensem, który był siódmy.

Dziewiąta lokata należała to Miguela Moliny z Audi, natomiast pierwszą dziesiątkę zamknął Martin Tomczyk z BMW.

Ze słabszej strony zaprezentowali się natomiast pozostali kierowcy ekipy Audi. Edoardo Mortara uplasował się na szesnastej pozycji, Nico Muller zanotował dziewiętnasty czas, natomiast na pozycjach od dwudziestego pierwszego do dwudziestego czwartego znaleźli się: Ekstrom, Rockenfeller, Tambay i Scheider, który wystartuje z ostatniego pola.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE