Menu

Esteban Ocon rezerwowym i testowym kierowcą Mercedesa w DTM

Mercedes będzie wspierał karierę mistrza Europejskiej Formuły 3 Estebana Ocona, który w tegorocznym sezonie będzie rywalizował w serii GP3, która startuje już w najbliższy weekend w Hiszpanii.

W ramach umowy Francuz będzie pełnił rolę rezerwowego i testowego kierowcy Mercedesa w serii DTM, co może w szybkim tempie przybliżyć go do roli pełnoetatowego kierowcy Mercedesa w przyszłości.

Esteban jest mega utalentowanym młodym facetem i jednym z gwiazd przyszłości – powiedział szef Mercedesa, Toto Wolff.

Jestem zadowolony, że znaleźliśmy odpowiednią drogę, aby kontynuował współpracę z Mercedesem, ponieważ mamy silną tradycję wspierania młodych kierowców w celu ich długoterminowego potencjału.

Będziemy przyglądać się postępom Estebana z dużym zainteresowaniem i mam nadzieję, że ten rok będzie pierwszym z wielu, podczas których będziemy razem współpracować – dodał Wolff.

Ocon, który w zeszłym roku wygrał rywalizację z tegorocznym kierowcą zespołu Toro Rosso Maxem Verstappenem w drodze po mistrzowski tytuł Europejskiej Formuły 3, w ten weekend zadebiutuje w zespole ART Grand Prix w serii GP3. Francuz powiedział, że jest bardzo dumny z otrzymanego wsparcia i chce odegrać ważną rolę w zespole Mercedes.

Jestem bardzo dumny, że otrzymałem wsparcie od Mercedesa w tym sezonie i że zespół Mercedes AMG DTM zaufał mi powierzając rolę rezerwowego i testowego kierowcy – powiedział podekscytowany Ocon.

Spędziłem ostatni weekend z zespołem DTM w Hockenheim i mam nadzieję, że będę mógł odgrywać istotną rolę w tym roku.

Jednak moim głównym celem jest rywalizacji w serii GP3 w ten weekend. Jestem dumny, że będę się ścigał ze wsparciem Mercedesa oraz fantastycznego zespołu ART Grand Prix.

Mam nadzieję, że powalczę o tegoroczny tytuł, począwszy od dobrych wyników w Barcelonie – dodał młody Francuz.

Image © GP3 / Series Media Service

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE