Menu

Maro Engel odnosi pierwsze zwycięstwo w DTM

Maro Engel / Mercedes

Maro Engel z zespołu Mercedes odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu na Moscow Raceway dzięki perfekcyjnej strategii i odrobinie szczęścia. Jest to tym samym jego pierwsza wygrana w serii DTM.

Startujący z pierwszego miejsca (po karze dla Toma Blomqvista) Bruno Spengler, obronił pozycję, lecz musiał blokować napierającego Mattiasa Ekstroma. Jednak już na pierwszym okrążeniu Spengler zaczął powiększać przewagę nad resztą stawki, pewnie prowadząc w wyścigu.

Wyjazd poza tor i uderzenie w bariery przez Maxime Martine'a z BMW wywołało na tor samochód bezpieczeństwa.

Po czterech okrążeniach neutralizacji, rywalizacja została wznowiona. Ekstrom, wypychając dość szeroko Spenglera w ostatnim zakręcie, objął prowadzenie.

Przez kolejne okrążenia powiększał swoją przewagę aż do obowiązkowego pit stopu, ale po powrocie na tor znalazł się za Marco Wittmannem. Prowadzenie w wyścigu objął Nico Muller, którego Audi zdecydowało się pozostawić dłużej na torze.

Wittmann nie był w stanie wyprzedzić Mullera, a co więcej, na 22 okrążeniu został wyprzedzony przez Maro Engela w ostatnim zakręcie. Engel swój pit stop odbył na pierwszym okrążeniu, co okazało się korzystną strategią.

Nico Muller utrzymywał się jednak nadal na prowadzeniu, aż do 33 okrążenia, kiedy zjechał do alei serwisowej.

W ten oto sposób Engel odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w DTM, finiszując z przewagę 0.3s nad Mattiasem Ekstromem.

Bruno Spengel stanął na najniższym stopniu podium po wyprzedzeniu Wittmanna i Jamiego Greena, przed którymi znalazł się także finiszujący na czwartej pozycji Rene Rast.

Green był ostatecznie piąty, a Wittmann szósty. Za nimi znalazł się Mike Rockenfeller z Audi.

Tom Blomqvist, który został zdyskwalifikowany z wyników kwalifikacji, wyścig ukończył na ósmym miejscu przed duetem ekipy Mercedes, Lucasem Auerem i Robertem Wickensem.

W klasyfikacji generalnej serii Ekstrom odebrał prowadzenie Rastowi i prowadzi z przewagą jednego punktu.

Image © Daimler

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE