Menu

Mercedes odchodzi z DTM. Audi i BMW ratunkiem dla niemieckiej serii

Robert Wickens / Mercedes-AMG C 63 DTM / Norising /

Mercedes ogłosił, że wraz z końcem sezonu 2018 opuści serię DTM i skupi się na Formule E, w której pojawi w sezonie 2019/2020.

Oznacza to, że od 2019 roku w DTM obecnych będzie tylko dwóch producentów, BMW oraz Audi, od których będzie zależeć przyszłość niemieckiej serii wyścigów aut turystycznych.

Wejście do Formuły E opóźnione o rok

Mercedes podpisał umowę z promotorem elektrycznej serii na starty w piątym sezonie, 2018/2019, jednak niemiecki producent zadebiutuje dopiero rok później, w szóstym sezonie Formuły E.

Chcą w ten sposób w odpowiedni sposób przygotować się do wejścia do tego sportu i lepiej go zrozumieć.

Nie ma jednak zagrożenia, że Mercedes wycofa się z Formuły 1. Ich zaangażowanie jest duże i takie też pozostanie.

W motorsporcie, jak w innych obszarach, chcemy być wzorem w segmencie premium aby odkrywać nowe, innowacyjne projekty. Połączenie Formuły 1 i Formułe E nam to zapewnia - tłumaczył Toto Wolff, szef Mercedes Motorsport.

Formuła E jest jak ekscytujące przedsięwzięcie: oferuje zupełnie nowy format, łączący w sobie wyścigi o silnym charakterze i promując tym samym współczesne i przyszłe technologie.

Elektryfikacja dzieje się w samochodach drogowych na całym świecie, a Formuła E zapewnia producentom ciekawą platformę aby dostarczyć tę technologię nowej publiczności.

Audi i BMW ratunkiem dla DTM

Mercedes z DTM pożegna się dopiero pod koniec 2018 roku, dlatego organizatorzy serii, ITR, będą mieć wystarczająco czasu aby przeanalizować tę sytuację i stworzyć nowe plany na przyszłość.

Żałujemy takiej decyzji Mercedesa, który odejdzie z DTM po sezonie 2018. Konsekwencje dla Audi i serii nie są obecnie jasne. Dla Audi bycie częścią międzynarodowego sportu samochodów turystycznych jest istotną częścią strategii motorsportowej. Musimy przeanalizować nową sytuację z każdą zaangażowaną osobą aby znaleźć rozwiązanie lub alternatywę dla DTM - powiedział Dieter Gass, szef Audi Motorsport.

W podobnych słowach swoją opinię wyraził Jens Marquardt, szef BMW Motorsport.

Niemniej jednak należy przypomnieć, że Audi w czwartym sezonie Formuły E przejmie ekipę Abt aby oficjalnie dołączyć do elektrycznej serii. BMW z kolei w piątym sezonie również podejmie własne działanie w Formule E. Obaj producenci pozostają jednak zaangażowani w DTM.

Image © Daimler

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE