Menu

Mike Rockenfeller z pole position do drugiego wyścigu na torze Hockenheimring

Mike Rockenfeller z Audi wystartuje z pierwszego pola do drugiego wyścigu na torze Hockenheimring, po uzyskaniu najlepszego czasu podczas drugich kwalifikacji otwierającej rundy DTM sezonu 2015.

Po całonocnych opadach deszczu kierowcy drugą sesję kwalifikacyjną rozpoczęli na deszczowych mieszankach opon i na torze pojawili się dość szybko, aby przesuszyć linię wyścigową niemieckiego toru.

Początkowe okrążenia wahały się w granicach 1:45, jednak z okrążenia na okrążenie kierowcy poprawiali swoje rezultaty, co bardzo szybko udowodnił Paul di Resta, który jako pierwszy zawodnik pojawił się na torze na oponach typu slick i pierwszego okrążenie na tej mieszance przejechał w czasie 1:42.829. Szkot nie utrzymał zbyt długo swojej pozycji, ponieważ tuż za nim okrążenie kończyli Mike Rockenfeller i Timo Scheider, którzy wskoczyli na czołowe lokaty.

Na kolejnym szybkim okrążeniu Di Resta powrócił na czołową lokatę z czasem 1:40.564, jednak o kilka dziesiątych sekundy szybszy od kierowcy Mercedesa okazał się ponownie Rockenfeller. Kierowca Audi, podobnie jak Di Resta, również nie zagrzał zbyt długo miejsca na pierwszej lokacie, a to za sprawą Augusto Farfusa, który podniósł poprzeczkę i uzyskał czas poniżej 1:40, co dało mu pierwszą lokatę, jednak ponownie poprawa okrążeń przez zawodników przyniosła kolejne zmiany na prowadzeniu po szybkich kółkach Di Resty, ponownie Rockenfellera, Scheidera, Mortary i Ekstroma.

Bardzo dobrym tempem popisali się także Gary Paffett i Robert Wickens, którzy zdołali pojawić się na pierwszych pozycjach, za nim swoje świetne okrążenie pojechał debiutujący w serii DTM Tom Blomqvist, który wskoczył na pierwszą lokatę.

Na trzy minuty przed końcem prowizoryczne pole position było w posiadaniu Timo Scheidra, jednak jeszcze szybciej tor pokonał Paul di Resta, który został pobity przez Mattiasa Ekstroma, a następnie Rockenfellera.

Świetnym okrążeniem tuż przed zakończeniem kwalifikacji popisał się Ekstrom, który wykręcił rezultat w postaci 1:34.721, jednak to Mike Rockenfeller mógł cieszyć się z pierwszego pola startowego po okrążeniu w czasie 1:34.516. Bardzo bliski pokonania niemieckiego kierowcy był Miguel Molina, który zanotował czas o 0.030 sekundy gorszy i wskoczył tuż za plecy kierowcy Audi.

Czwarty czas padł łupem Marco Wittmanna, który znalazł się tuż przed Edoardo Mortarą, Martinem Tomczykiem i Antonio Felixem da Costą.

Ósmy czas należał ostatecznie do Garry’ego Paffetta, który uplasował się tuż przed Maximem Martinem i Robertem Wickensem. Zwycięzca pierwszego wyścigu, Jamie Green, zanotował dopiero dziewiętnasty rezultat tracąc do najszybszego Rockenfellera 1.3 sekundy.

Niedzielny wyścig na torze Hockenheimring rozpocznie się o godzinie 13:30.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE