Menu

DTM ujawnia nowy format podwójnych wyścigów

Seria DTM opublikowała szczegóły nowego formatu wyścigów. Od sezonu 2015 podczas każdego weekendu kierowcy będą mierzyć się w dwóch sesjach kwalifikacyjnych oraz dwóch wyścigach.

Wszystkie dziewięć rund, wchodzących w skład kalendarza DTM, będzie składało się z dwóch wyścigów odbywających się w sobotę oraz niedzielę. W trakcie obu tych dni będzie miała miejsce także 20-minutowa sesja kwalifikacyjna, która rozstrzygnie o kolejności na starcie poszczególnego wyścigu.

Sobotnie i niedzielne zmagania będą jednak różniły się od siebie. W sobotę wyścig będzie trwał 40 minut plus jedno dodatkowe, pełne okrążenie. Wymiana opon nie będzie tu obowiązkowa, co oznacza, że kierowca będzie mógł przejechać cały dystans wyścigu na jednym komplecie opon. Niedzielny wyścig zostanie wydłużony do 60 minut plus dodatkowe, pełne okrążenie, lecz tym razem każdy zawodnik będzie musiał zjechał na obowiązkową wymianę opon.

Nowy format zadebiutuje podczas pierwszej tegorocznej rundy DTM, czyli w weekend 30 kwietnia – 3 maja na torze Hockenheim.

Poprzez dwa wyścigi w trakcie każdego weekendu, zamierzamy zapewnić widzom dwukrotnie większe emocje, więcej pojedynków koło w koło, bardziej ekscytujących walk oraz więcej fascynujących wyścigów samochodowych – powiedział Hans Werner Aufrecht, posiadacz praw do serii DTM i promotor ITR eV. Jesteśmy przekonani, że tak różne formaty zapewnią bardziej widowiskowe i ekscytujące wyścigi.

Image © DTM

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE