Menu

Audi celuje w tytuły mistrzowskie DTM w sezonie 2015

Za nieco ponad dziesięć tygodni rozpocznie się 29. sezon serii DTM, w którym kierowcy po raz kolejny walczyć będą o tytuł mistrzowski DTM. Zespół Audi, który z pewnością liczy na walkę o mistrzowską koronę, postawił sobie wiele ambitnych celów na ten sezon. Jednym z nich jest chęć obrony tytułu wśród konstruktorów, drugim zaś – zdobycie tytułu indywidualnego przez jednego z kierowców.

W maju odbędzie się pierwszy weekend, na którym spotkamy się z nowym formatem [dwa wyścigi zamiast jednego] i jesteśmy tym bardzo podekscytowani. Przez kolejne dziesięć tygodni będziemy się do tego bardzo intensywnie przygotowywać - powiedział Dieter Gass, lider projektu DTM w Audi Sport.

Bardziej niż kiedykolwiek kluczowe będzie odpowiednie opracowanie procedur oraz przygotowanie doskonałej formy na dany dzień. Co więcej, nie chodzi tu o jeden wyścig, ale aż o dwa w ciągu jednego weekendu - dodał Niemiec.

Audi jest jedynym producentem, w którego zespołach skład kierowców nie zmienił się. W zespole Audi Sport Team Abt Spotsline wciąż ścigać się będą: Mattias Ekström, Miguel Molina, Edoardo Mortara oraz Adrien Tambay; w Audi Sport Team Phoenix: Timo Scheider i Mike Rockenfeller, natomiast w Audi Sport Team Rosberg: Jamie Green oraz Nico Müller.

Wszyscy kierowcy wnoszą cenne doświadczenie, ponieważ ich wspólny dorobek wynosi 608 przejechanych wyścigów.

Na kierowców DTM czekają trzy sesje przedsezonowych testów – dwie w marcu i jedna w kwietniu.

Dwa samochody testowe Audi zostaną użyte podczas testów w Portimão w Portugalii w dniach 2-4 marca. Za kierownicą zasiądą Mattias Ekström, Nico Müller oraz Mike Rockenfeller.

Jeszcze przed drugą sesją testową, dnia 19 marca zostanie zaprezentowane nowe Audi RS 5 DTM.

W dniach 25-27 marca odbędzie się kolejna sesja testowa na torze Estoril w Portugalii. Testować będą: Jamie Green, Miguel Molina, Mike Rockenfeller i Adrien Tambay. Ostatnie testy serii DTM odbędą się w dniach 14-16 kwietnia na torze Oschersleben w Niemczech, a za kierownicą RS 5 DTM zasiądą Mattias Ekström, Edoardo Mortara, Nico Müller oraz Timo Scheider.

W tym roku zespoły mają duże ułatwienie, ponieważ po raz pierwszy mają możliwość projektowania samochodów bazując na zeszłorocznych monokokach.

Po odbyciu testów zespoły przejmą swoje auta, by właściwie przygotować je do sezonu, rozpoczynającego się 2 maja na torze Hockenheimring.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE