Menu

Kierowcy Mercedesa gotowi na nowy sezon DTM

Przygotowania do sezonu DTM w Mercedesie ruszają pełną parą, Zaledwie kilka dni po zatwierdzeniu składu na rok 2015, cała ósemka kierowców Mercedes-AMG DTM wyruszyła na obóz przygotowawczy do hiszpańskiej La Mangi by tam w dniach 2-6 lutego należycie przygotować formę fizyczną.

Członkowie zespołu pracowali nad wagą podczas treningów fitnessu oraz przejechali wiele kilometrów na rowerach. Wszystko to ma mieć na celu właściwe przygotowanie fizyczne przed zbliżającymi się testami DTM oraz rozpoczęciem sezonu. Plan treningów objął także inne znane dyscypliny sportowe jak tenis, golf czy rugby.

W La Manga zobaczyliśmy też kilka nowych twarzy w postaci Lucasa Auer'a i Maximiliana Götz'a. Dwaj debiutanci w serii będą przygotowywać się w specjalnym treningu, który ma należycie przygotować ich do ścigania się autem DTM. To też świetna szansa by Lucas i Max poznali swoich kolegów z Mercedesa oraz resztę zespołu, od mechaników po szefów.

Obóz był dla mnie pouczającym doświadczeniem. Podczas obozu mogliśmy uprawiać różne dyscypliny sportowe, co na pewno zbliżyło mnie z resztą drużyny. Bardzo było mi miło spotkać się z nimi po raz pierwszy. To był wspaniały tydzień, Na chwile obecną czuję się świetnie przygotowany do sezonu – powiedział Lucas Auer.

Bardzo zadowolony z obozu jest też drugi debiutant w barwach Mercedesa. Bardzo podobały mi się przygotowania fitness, do tego jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem poznać wszystkich w zespole - mówi Max Götz. Zawodnik oczywiście znał kolegów wcześniej, jednak teraz mógł skupić się na zgraniu z resztą załogi. Takie przygotowania pomogą nam wszystkim lepiej wejść w nowy sezon - dodaje na koniec nowy kierowca stajni ze Stuttgartu.

Były mistrz serii, zarazem były kierowca Force India w stawce F1, Paul di Resta bardzo optymistycznie wypowiada się o całych przygotowaniach jak i wspólnym wyjeździe. Wspaniale jest być z powrotem. Mamy nowe cele i wyzwania przed sobą, taki obóz spędzony razem pozwoli nam lepiej się zgrać ze sobą a to w przyszłości zaowocuje dobrymi wynikami. Jesteśmy świetnie przygotowani przed pierwszymi testami - kończy di Resta.

Powrót do pracy, czyli rozpoczęcie przygotowań, a także wyjazd do ciepłej Hiszpanii jest wielkim plusem dla Daniela Juncadelli. Wcześniej zawodnik najczęściej przygotowywał się do sezonu w Austrii. "Fajnie, że zamiast w chłodnej Austrii w końcu przygotowania zaczęły się w moim rodzinnym kraju. Pogoda pozwoliła nam na jeżdżenie rowerem, czy granie w golfa, bo było bardzo ciepło i słonecznie, to nam na pewno wyjdzie na lepsze"- dodaje na koniec Hiszpan.

Anglik, Gary Paffett, podobnie jak reszta kierowców z optymizmem przyjął wiadomość o treningu w Hiszpanii, zarazem będąc bardzo zadowolonym z postawy nowych kierowców Auer'a i Götz'a. Miło było spotkać ich jak i resztę zespołu, teraz będę pracować równie ciężko zanim sezon rozpocznie się na dobre. Jesteśmy dobrze zmotywowani.

To był najlepszy obóz przygotowawczy, na którym byłem przez całe moje życie. Świetna atmosfera sprawiła, że dogadujemy się w zespole bardzo dobrze - mówi kolejny kierowca Mercedesa Christian Wietoris. Ponadto dodaje: Prawdopodobnie mamy najbardziej zgrany zespół w całym DTM. Fajna zżyta grupka, a zarazem dużo żartów wokół, to sprawia, że nie mogę się doczekać startu sezonu, ponieważ przerwa w tym roku jest bardzo długa.

Kolejny kierowca, Pascal Wehrlein wie, że taki obóz jest znakiem o zbliżającym się sezonie. Tym razem zamiast trenować w Austrii, pojechał z zespołem do Hiszpanii, gdzie warunki atmosferyczne są lepsze niż w Alpejskim kraju. Podkreśla on znaczenie wyboru miejsca przygotowań i chwali za to sztab. Cały czas świeciło słońce, mogliśmy jeździć na rowerach, czy grać w golfa i tenisa, to było zupełnie coś innego jak dotychczas. Bardzo mi się to podobało, to nas świetnie przygotuje do sezonu - dodaje sam kierowca.

Po długim czasie od zakończenia treningu pojawienie się na siłowni oraz zobaczenie reszty kierowców z zespołu dodało humoru Robertowi Wickensowi. Kierowca dodał: To była świetna zabawa, ten tydzień był bardzo owocny i produktywny, najważniejsze, że stworzyliśmy dobrego ducha zespołu. Wiele się nauczyliśmy a to sprawia, że jesteśmy silni jako zespół. Wszyscy nie możemy doczekać się aż zasiądziemy za kierownicą.

Sezon DTM rusza w dniach 1-3 maja na torze Hockenheimring.

Image © Daimler AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE