Menu

Nowe wyzwanie Timo Scheidera przed startem sezonu DTM

Przerwa między sezonami powoli dobiega końca. Za dwa miesiące rusza nowy sezon serii DTM. Dziś dowiemy się, co będzie robił w przerwie oraz jak przygotowywał się do nowego sezonu Timo Scheider, kierowca zespołu Audi Sport Phoenix.

Jak wiemy przerwa między sezonami jest ciężkim okresem dla każdego kierowcy. Timo jest ambitną osobą szukającą przez cały czas nowych wyzwań. Przed startem sezonu postawił sobie ambitny cel. W dniach 15-22.03 planuje wystartować w wyścigu Cape Epic, który ma miano najtrudniejszego wyścigu rowerów górskich na świecie. Wyścig liczy kilka etapów, jego długość to 740 kilometrów, do tego dochodzi liczba 16 kilometrów wspinaczki a wszystko w dokładnie 7 dni.

Jestem podekscytowany, ale zarazem zdenerwowany. Oczywiście chciałbym ukończyć wyścig, ale ten trening głównie koncentruje się w kwestii wytrzymałości. Ważne żeby nie zrzucić za dużo wagi, dlatego w tych dniach moja dieta będzie niskowęglowodanowa, bez słodyczy, a to będzie bardzo ciężkim zadaniem.

W sezonie 2015 w serii DTM zobaczymy po dwa wyścigi na weekend, nowy format rozgrywek może dodać atrakcyjności, a sami kierowcy będą musieli dostosować się do czegoś innego, bardziej rozłożyć siły. Timo bardzo przychylnie odniósł się do nowych reguł, twardo stojąc za tym pomysłem. Nic dziwnego, dzięki podwójnym wyścigom kierowcy będą mieli więcej szans żeby odrobić to, co się straciło w wyścigach wcześniej. Może na tym zyskać sama seria, gdyż będzie więcej akcji, co na pewno przyciągnie więcej fanów. Sami kierowcy będą mieli po dwie szanse na zdobycie punktów na weekend. Osiemnaście wyścigów w sezonie na pewno doda więcej atrakcyjności serii DTM.

Image © Audi AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE