Menu

Silny skład BMW na sezon 2015 w serii DTM

W zgodzie z hasłem ‘Nigdy nie zmieniaj zwycięskiego składu’, w zespole BMW Team RMG wciąż ścigać się będą: ubiegłoroczny mistrz świata Marco Wittmann oraz debiutant sezonu 2014 – Maxime Martin.

W pozostałych zespołach zajdą zmiany personalne - w BMW Team Schnitzer pozostanie mistrz świata z 2011 roku – Martin Tomczyk, a dołączy do niego 23-letni Antonio Felix da Costa, który zadebiutował w DTM w ubiegłym roku.

Portugalczyk zastąpi mistrza świata 2012 - Bruno Spenglera, który przechodzi do zespołu BMW Team MTEK, gdzie jeździć będzie z Timo Glockiem, dla którego będzie to już trzeci sezon w tym zespole.

Tegoroczny debiutant Tom Blomqvist dołączy do zespołu BMW Team RMB, gdzie będzie jeździł u boku doświadczonego Augusto Farfusa, który od 2012 roku wygrał w DTM cztery wyścigi.

Wchodzimy w nowy sezon z bardzo silnym składem kierowców. To najlepszy skład, jaki tylko mogliśmy sobie wymarzyć. Nasi kierowcy łącznie przejechali 334 wyścigi i zdobyli 31 zwycięstw w DTM. Mamy dobre połączenie młodych i doświadczonych kierowców i wszyscy są w stanie udowodnić coś w tej serii.

Na koniec każdego sezonu analizujemy czy i jak możemy dokonać jakichś mniejszych zmian. Pozostajemy wierni naszej filozofii i możemy tylko cieszyć się z długoterminowych sukcesów z czterema równymi teamami. Mamy już pozytywne doświadczenia, jeśli chodzi o takie podejście. Jesteśmy przekonani, że znaleźliśmy idealny skład na rok 2015, w którym będziemy musieli stawić czoła wielu nowym wyzwaniom w związku ze zmienionym formatem weekendów wyścigowych - powiedział dyrektor BMW Motorsport, Jens Marquardt.

Hasło ‘Nigdy nie zmieniaj zwycięskiego składu’ zdecydowanie pasuje do motorsportu - powiedział szef zespołu BMW Team RMG, Stefan Reinhold.

Ja oraz wszyscy mechanicy jesteśmy bardzo zadowoleni, że pracować będziemy z tymi samymi kierowcami, z którymi świętowaliśmy sukcesy w poprzednim roku. Atmosfera w zespole jest fantastyczna. Zwycięstwa i tytuły zbliżyły nas do siebie i staliśmy się prawdziwą jednością.

W 2014 roku nauczyliśmy się dużo jako zespół i wygraliśmy pięć wyścigów z Marco i Maxime. Ciężko pracowaliśmy, aby poprawić się w czasie zimowej przerwy od DTM. Teraz chcemy sprawdzić nasze poprawki w praktyce na torze. Nasza praca skupiona była na naszym głównym celu, czym jest dalsze odnoszenie sukcesów w 2015 roku. Jesteśmy jednak świadomi, że w bardzo konkurencyjnej DTM nie będzie to łatwe.

Z doświadczeniem Martina i młodzieńczym entuzjazmem Antonio mamy bardzo obiecujący skład kierowców na rok 2015 - wyjaśnił szef zespołu BMW Team Schnitzer, Charly Lamm.

Świętowaliśmy sukcesy z Bruno Spenglerem, szczególnie zdobycie tytułu w 2012 roku, w którym powróciliśmy do DTM. Teraz chcemy jeździć na czele stawki z naszymi obecnymi kierowcami.

Augusto Farfus zdobył dużo doświadczenia w DTM przez te trzy lata i pokazał, że jest zdolny do wygrywania wyścigów i walki o tytuł. W osobie Toma Blomqvista widzimy szybkiego, młodego kierowcę, który posiada wszystko, co pozwoli mu szybko się odnaleźć w DTM. Nie mogę się doczekać pracy z tymi kierowcami w 2015 roku - powiedział szef zespołu BMW Team RBM, Bart Mampaey.

Bruno i Timo to świetni kierowcy. Bruno jest mistrzem świata i posiada niesamowicie bogate doświadczenie. Jeśli chodzi o prędkość, ustawia poprzeczkę bardzo wysoko. Timo także wie jak to jest stać na najwyższym stopniu podium i jest już dobrze obeznany w DTM. Pokładam dużo nadziei w nich obu - oznajmił szef zespołu BMW Team MTEK, Ernest Knoors.

Sezon 2015 rozpocznie się 2 maja na torze Hockenheimring. Na ten rok przewidzianych jest 18 wyścigów. Po raz pierwszy od 2000 roku podczas każdego weekendu wyścigowego rozgrywane będą dwa wyścigi.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE