Menu

BMW potwierdza ostatniego kierowcę. Tom Blomqvist dołącza do zespołu DTM na sezon 2015

Zespół BMW Motorsport potwierdził już pełny skład kierowców na sezon 2015 w serii DTM. Brytyjczyk Tom Blomqvist zasiądzie w ósmym BMW M4 DTM i dołączy on do pozostałej siódemki, czyli aktualnego mistrza Marco Wittmanna, Maxime Martina, Augusto Farfusa, Bruno Spenglera, Martina Tomczyka, Timo Glocka i Antonio Felixa da Costę.

Brytyjczyk zadebiutował na torze z samochodem BMW podczas testów w Jerez de la Frontera na początku grudnia. 21-latek wywarł wówczas na zespole dobre wrażenie, co zapewniło mu miejsce w BMW na sezon 2015.

Jest nam bardzo miło, że możemy powitać w zespole kolejnego obiecującego kierowcę, którym jest Tom Blomqvist – powiedział dyrektor BMW Motorsport, Jens Marquardt. Tom pokazał się z bardzo dobrej strony podczas testów w Jerez, a ponadto dysponuje bogatym doświadczeniem z serii Formuła 3. Jestem pewien, że posiada wszystko, aby szybko dostosować się do DTM. Jak do tej pory dokonywaliśmy właściwych wyborów, jeśli chodzi o debiutantów. Będziemy wspierać Toma z całych sił, aby odnosił sukcesy od samego początku w 2015 roku.

Tom, syn legendy rajdów Stiga Blomqvista, posiada na swoim koncie szereg sukcesów z poprzednich serii. Zaliczył on udany sezon w Formule Renault w 2009 roku, a rok później wywalczył mistrzostwo w Brytyjskiej Formule Renault, stając się najmłodszym zawodnikiem, któremu to się udało (miał wówczas 16 lat).

Po niemieckiej serii Formuła 3 Cup, dołączył on do Formuły 3 Euro Series. W 2010 roku zaliczył gościnny start w Formule BMW Pacific podczas wyścigu w Makau. Pomimo złamanego kręgu lędźwiowego w 2011 roku, Blomqvist powrócił do motorsportu, a w 2014 roku w Formule 3 zwyciężył aż w sześciu wyścigach i piętnaście razy stawał na podium.

Nie mogę wyrazić tego słowami, jak bardzo szczęśliwy jestem z podpisania kontraktu z BMW Motorsport – mówił pełen ekscytacji Blomqvist. Po testach w Hiszpanii, mogłem wyobrazić sobie jak to jest być kierowcą BMW i regularnie uzyskiwać granice możliwości za sterami BMW M4 DTM. Teraz będę miał okazję, aby właśnie to robić, co jest fantastyczne. Jestem dumny, że mogę być członkiem rodziny BMW Motorsport.

Image © BMW AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE