Menu

Lucas Auer nowym kierowcą Mercedesa w serii DTM w sezonie 2015

Zespół Mercedes kontynuuje kształtowanie swojego składu kierowców na sezon 2015, czego dowodem jest dołączenie do ekipy Austriaka Lucasa Auera, dla którego będzie to debiut w serii DTM.

Auer to drugi nowy kierowca, który zasili szeregi Mercedesa w DTM w sezonie 2015. Podobnie jak Maksymilian Gotz, Austriak również współpracował z Mercedesem, jednak do ekipy trójramiennej gwiazdy w DTM przejdzie z Mistrzostw Europy Formuły 3 wspieranej przez Międzynarodową Federację Samochodową.

W ciągu ostatnich dwóch lat 20-letni Austriak współpracował z zespołami Prema Powerteam i Mucke Motorsport, startując w Formule 3 z silnikami Mercedes-Benz. Podczas swoich startów cztery razy osiągał najlepszy wynik, dwadzieścia dwa razy stawał na podium i dwukrotnie kończył mistrzostwa na czwartej pozycji w klasyfikacji kierowców Europejskiej Formuły 3. W sezonie 2014 wystartował także w prestiżowym wyścigu Grand Prix Makau, który ukończył na drugiej lokacie.

Auer został także zaproszony do udziału w testach DTM w grudniu ubiegłego roku, w nagrodę za swoje rezultaty i osiągnięcia w Formule 3.

Dołączenie do DTM jest ważnym krokiem w mojej karierze. Jestem naprawdę dumy z bycia częścią rodziny Mercedesa – powiedział Lucas Auer.

Testy pod koniec ubiegłego roku w Jerez de la Frontera były fantastycznym doświadczeniem. Nie mogę się doczekać, aby wrócić do samochodu i kontynuować moje przygotowania do debiutu w DTM.

Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie. DTM jest wysokiej klasy serią wyścigową z groźnymi przeciwnikami, ale jestem chętny do nauki i gotowy do rozpoczęcia tej przygody – dodał młodu Austriak.

Image © Daimler AG

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE