Menu

Maximilian Gotz dołącza do zespołu Mercedesa w serii DTM na sezon 2015

Maximilian Gotz, mistrz świata Formuły BMW ADAC, ADAC GT Masters oraz Blancpain Sprint Series, przez cztery lata odnoszący sukcesy w programie AMG Customer Sports, w tym roku dołączył do zespołu Mercedesa w serii DTM.

Niemiec ma już doświadczenie, jeśli chodzi o jazdę samochodem DTM, po testach w 2013 roku, które odbył samochodem DTM Mercedes AMG C-Class na torze Lausitzring jako nagrodę za sukces z AMG SLS GT3.

28-latek debiutował za kierownicą Mercedes-AMG C63 DTM podczas testów na torze Jerez de la Frontera w grudniu ubiegłego roku.

Götz uczestniczył w 82 wyścigach w SLS AMG GT3 w latach 2011-2014, 10 razy wygrywając, 32 razy finiszując na podium i 60 razy kończąc wyścig w pierwszej dziesiątce. W 2013 roku Niemiec wygrał 24-godzinny wyścig na torze Spa-Francorchamps oraz 1000-kilometrowy wyścig na torze Nurburgring.

Mercedes-Benz ma długą tradycję rozwijania młodych talentów. W Formule 3 wielu kierowców, w tym Lewis Hamilton, Sebastian Vettel czy Pascal Wehrlein używali silników Mercedesa. Obecnie niemiecka firma otworzyła także drzwi dla młodych kierowców z AMG Customer Sport.

Moment, w którym dowiedziałem się, że w 2015 roku będę się ścigał w serii DTM zapadnie na długo w mojej pamięci. To niesamowite uczucie wiedzieć, że sukcesy, które na przestrzeni lat odnosiłem z różnymi zespołami z AMG Customer Sport były obserwowane przez szefów Mercedes-Benz – powiedział Maximilian Gotz. Pokazuje to, że sport samochodów klienckich posiada topowych zawodników i może być świetną przepustką do większych rzeczy.

Czuję się trochę jak we śnie. Będę robić wszystko, aby osiągnąć sukces w serii DTM, ale jestem też świadomy, że muszę się wiele nauczyć w tym sezonie. Obecnie nie mogę się doczekać pierwszych testów i rozpoczęcia pracy z moim zespołem.

Udało nam się osiągnąć wspaniały sukces z SLS AMG GT3 od czasu gdy założono program Mercedes-AMG Customer Sports w 2011 roku. Ostatnim jest ukończenie 24-godzinnego w Dubaju na dwóch pierwszych miejscach. Mając nie mniej niż dwanaście samochodów SLS AMG GT3 ustanowiono nowy rekord dla nas i jednocześnie zasygnalizowano, że zespoły klienckie są bardzo zadowolone z jazdy naszymi samochodami.

Przejście Maximiliana Gotza do zespołu Mercedesa w serii DTM jest kolejnym dowodem na sukces odniesiony przez programu AMG Customer Sport, a także pokazuje, że program ten oferuje doskonałe perspektywy dla naszych zespołów klienckich i kierowców – powiedział Tobias Moers, prezes zarządu Mercedes-AMG GmbH

Chcielibyśmy powitać Maximiliana Gotza w naszym zespole DTM w sezonie 2015. Max osiągnął wiele sukcesów z SLS AMG GT3 w ostatnich latach. Jego dobra skuteczność pozwoliła mu na dołączenie do serii DTM. Jego przejście z Mercedesa AMG Customer Sports do DTM pokazuje wielkie możliwości, które są dostępne dla młodych kierowców wyścigowych odnoszących sukcesy z Mercedes-Benz. Nasza firma promuje młodych kierowców wyścigowych przez wiele lat i program Mercedes-AMG Customer Sports jest kolejną okazją do wspierania ich w uzupełnieniu naszego zaangażowania w Formułę 3 – dodał Toto Wolff, szef Mercedes-Benz Motorsport.

Image © Daimler

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE