Menu

Vettel najszybszy w ostatnim treningu przed kwalifikacjami do GP Kanady

Sebastian Vettel

Sebastian Vettel uzyskał najlepszy czas w trzeciej sesji treningowej przed GP Kanady. Kimi Raikkonen uplasował się na drugiej pozycji, a pierwszą trójkę uzupełnił Lewis Hamilton. Z dobrej strony zaprezentował się Max Verstappen, który był czwarty.

Trzecia sesja treningowa rozpoczęła się od standardowych wyjazdów na okrążenia istalacyjne. Daniel Ricciardo jako pierwszy zanotował pierwszy czas okrążenia - 1:21,907. Australijczyk już w pierwszych minutach sesji zdecydował się na wykonanie bardziej zaawansowanego programu zadań.

Po chwili do kierowcy zespołu Red Bull Racing dołączył Jolyon Palmer, który korzystał z opon supermiękkich pokonując kolejne okrążenia swoim Renault.

Po pierwszym kwadransie już dziesięciu kierowców legitymowało się czasem okrążenia. Przewodził tej grupie Sebastian Vettel z przewagą 0,354 nad Lewisem Hamiltonem. Z wyjazdem na tor zwkelali kierowcy McLarena, Haasa, Williamsa, Saubera i Max Verstappen.

W połowie sesji treningowej już wszyscy kierowcy uzyskali czas jednego okrążenia. Interpretacja tych rezultatów była jednak dość trudnym zadaniem, ponieważ zawodnicy stosowali różne mieszanki i nie pokonywali okrążeń z myślą o zanotowaniu dobrego czasu.

W drugiej części trzeciej sesji treningowej kierowcy Ferrari jako pierwsi zdecydowali się pokonać szybkie okrążenia na ogumieniu ultramiękkim. Zaowocowało to czasem 1:12,572 w przypadku Sebastiana Vettela.Kimi Raikkonen uzyskał wynik gorszy o 0,292 od swojego partnera z zespołu. Reprezentanci Mercedesa byli dość wyraźnie wolniejsi od duetu ekipy z Maranello.

Max Verstappen w ostatnich minutach treningu wykonał serię okrążeń pomiarowych i Holender za sprawą jednego z nich przedzielił kierowców Mercedesa. Nico Hulkenberg z kolei awansował na szóstą pozycję. Niemiec stracił prawie całą sekundę do Sebastiana Vettela.

Image © Scuderia Ferrari

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE