Menu

Palmer nie potrafi wyjaśnić swojego słabego tempa w tym sezonie

Jolyon Palmer / Renault Sport F1 Team

Jolyon Palmer z zespołu Renault Sport F1 Team nie potrafi wyjaśnić, dlaczego w obecnym sezonie wyścigowym jego dorobek punktowy nadal wynosi zero.

Brytyjczyk do Francuskiego zespołu dołączył w sezonie 2016, wraz z powrotem Renault do Formuły 1, kończąc rywalizację dopiero na osiemnastym miejscu w klasyfikacji kierowców z dorobkiem jednego punktu za Grand Prix Malezji.

Mimo rocznego doświadczenia i zapoznania się z Formułą 1, Palmer w tegorocznym sezonie wyścigowym nie prezentuje dobrego tempa, a jego dorobek punktowy nadal wynosi zero, co na tle zespołowego kolegi nie wypada zbyt dobrze, który mimo problemów z bolidem posiada osiemnaście oczek na swoim koncie.

Od kilku tygodni mówi się, że Jolyona Palmera w bolidzie F1 może zastąpić Sergey Sirotkin, jednak żadna ze stron nie potwierdza takiego obrotu spraw, choć wszystko wskazuje na to, iż dni Brytyjczyka we Francuskim zespole są policzone.

Nie mam żadnego wytłumaczenia - przyznał Jolyon Palmer.

Nie sądzę, abym zrobił coś złego. Są tylko małe rzeczy, które stwarzają tę różnicę.

Muszę po prostu jeździć, tak dobrze jak tylko potrafię. To co dzieje się po drugiej stronie garażu nie ma znaczenia - dodał kierowca Renault.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE