Menu

Renault traci cierpliwość do Jolyona Palmera

Cyril Abiteboul

Cyril Abiteboul szef zespołu Renault Sport F1 powiedział, że Jolyon Palmer musi w najbliższym czasie udowodnić swoją wartość uzyskując dobry wynik i wreszcie zacząć zdobywać punkty.

W sezonie 2017 różnica pomiędzy kierowcami zespołu Renault jest aż nadto widoczna. Nico Hulkenberg zdobył dotychczas aż 18 punktów, przy zerowym dorobku Jolyona Palmera. Według statystyk średnia dysproporcja pomiędzy czasami tegorocznych kwalifikacji duetu ekipy z Enstone jest największa spośród wszystkich par zespołowych Formuły 1.

Co gorsza Jolyon Palmer nie ma żadnego wytłumaczenia swojej słabej formy. Nie dziwi więc, że zespół zaczyna być coraz bardziej poirytowany faktem, że jeden z kierowców nie wykorzystuje pełnego potencjału ich samochodu.

F1 nie jest środowiskiem, w którym ktoś może powiedzieć głośno, że jego posada jest bezpiecznia. Mamy Jo i drugiego kierowcę. W tym momencie swoją uwagę kieruję ku Jo, który musi udowodnić swoją wartość - powiedział Cyril Abiteboul w rozmowie z Motorsport.com.

Nie zajmujemy się tym, co potem i jeszcze później, kto ewentualnie mógłby go zastąpić. Nie jest to tematem na dzisiaj. Fakt jest taki, że Jo ma do dyspozycji samochód, który umożliwia zdobywanie punktów i czas najwyższy, żeby zaczął je zdobywać. Koniec, kropka.

Szef zespołu Renault pytany o termin odparł, że do przerwy wakacyjnej chciałby ujrzeć Renault na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Osiągnięcie takiego wyniku jest możliwe przy regularnym punktowaniu w kolejnych wyścigach obu kierowców.

Widzimy subtelną różnicę pomiędzy Nico i Jo w kwalifikacjach i wyścigu. Dyskutujemy oczywiście na bieżąco z Jo, aby znaleźć możliwość do poprawy. Pierwsze czego potrzebuje to bezproblemowy weekend i udało mu się tego dokonać w Monako. Z mojego punktu widzenia był to swoisty reset w relacjach pomiędzy Jo i zespołem. To jest podstawa do poczynienia progresu - dodał Cyril Abiteboul.

Polscy kibice, ale także wielu zagranicznych fanów Formuły 1 chciałoby zobaczyć Roberta Kubicę spowrotem w tej serii wyścigowej. Słaba postawa Jolyona Palmera napędza spekulacje i przypuszczenia o tym, że to właśnie Krakowianin mógłby zająć jego miejsce w zespole Renault. Ewentualne grono kierowców zainteresowanych tą posadą jest jednak większe.

Image © Renault Sport F1 Team

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE