Menu

Chase Carey oficjalnym starterem tegorocznego 24H Le Mans

Chase Carey

Nowy szef Formuły 1 da sygnał do startu 85. edycji prestiżowego wyścigu 24H Le Mans. Jest to sytuacja absolutnie bezprecedensowa.

Za czasów rządów Berniego Ecclestone Formuła 1 traktowała wyścigi innych serii jako konkurencję. W sezonie 2016 celowo zorganizowano Grand Prix w Azerbejdżanie w tym samym terminie, co 24H Le Mans, aby żaden z kierowców Formuły 1 po zwycięstwie Nico Hulkenberga w 2015 roku, nie wziął w niej udziału.

Liberty Media kompletnie wycofało się z tworzenia niepotrzebnej konkurencji pomiędzy seriami wyścigowymi. W ramach porozumienia z FIA udało się dojść do porozumienia, wedle którego kalendarze F1, WEC i Formuły E będą tworzone tak, aby uniknąć kolizji terminów.

Cieszę się, że Chase Carey natychmiast przyjął zaproszenie do bycia starterem wyścigu w 2017 roku. W ten sposób demonsturujemy zawiązanie nowych więzi pomiędzy ACO i Formułą 1 z pomocą Jeana Todta prezesa FIA, naszego partnera w Długodystansowych Mistrzostwach Świata - powiedział Pierre Fillon, prezes Automobilklubu de l'Ouest (ACO).

W poprzednich latach starterami wyścigu byli Fernando Alonso, aktorzy Hollywood Brad Pitt i Steve McQueen. Chase Carey da sygnał kierowcom do startu machając francuską flagą narodową.

Image © FIA WEC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE